• BITCOIN/TL
  1144187,519
  % 0,79
 • ETHEREUM/TL
  62690
  % 0,85
 • RIPPLE/TL
  17.93
  % 0,31
 • BITCOIN CASH/TL
  6568.73,703
  % 0,10
 • LITECOIN/TL
  2074.61
  % -0,47
 • COSMOS HUB/TL
  272.93
  % -1,77
 • CARDANO/TL
  11.27
  % -0,54
 • TETHER/TL
  28.94
  % 0,01

Cardano’dan IOHK, Afrika’da Eğitimi Daha Erişilebilir Hale Getirmek için EBU ile Ortaklık Yaptı

binance.gif

Input-Output HK – Cardano’nun (ADA) arkasındaki geliştirme şirketi ve itici güç – Lüksemburg Avrupa İşletme Üniversitesi (EBU) ile güçlerini birleştirdi. Amaçları, gelişmekte olan Afrika ülkelerinde eğitimi daha “erişilebilir, uygun fiyatlı ve adil” hale getirmektir.

Cardano’nun Yeni Afrika Çabaları

Araştırma ve geliştirme kuruluşu Input-Output HK (IOHK) , bu haftanın başlarında Lüksemburg Avrupa İş Üniversitesi (EBU) ile işbirliğini duyurdu :

“IOHK ile Lüksemburg Avrupa İşletme Üniversitesi arasında yeni ve heyecan verici bir ortaklığı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Eğitim sağlayıcı, 36’dan fazla küresel kuruluşa yayıldı ve şu anda Afrika’da 2.000 öğrenciye eğitim veriyor. Bununla birlikte, IOHK kıtada eğitim programları ve daha ileri eğitim projeleri sunmayı hedefleyecektir. İşbirliği ayrıca yerel öğrencilere eğitim materyallerine ücretsiz erişim sağlayacaktır.

EBU, bir EBU Sertifika programına kaydolacaktır. Öğrenim ücreti yerine, öğrenciler sadece 10 € taahhüt ücreti ödeyeceklerdir. Üniversite, Cardano’nun akıllı sözleşme platformları olan Plutus ve Haskell’deki programdan dersler sunacak.

Cardano, yerel tokeninin dolar değeri tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 3 dolara ulaştığı için son zamanlarda kripto para birimi kalabalığının dikkatini çekti . Sosyal medya platformlarından elde edilen zincir üstü veriler, ADA’nın son birkaç gün içinde en çok konuşulan dijital varlık haline geldiğini bile doğruladı.

Cardano Zaten Etiyopya ve Tanzanya’ya Uzandı

Nisan ayında, popüler DLT projesi Cardano – Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile blockchain tabanlı bir ulusal kimlik sistemi üzerinde çalışmak için ortaklık kurdu .

Ağ, Atala PRISM’i temel alacaktır. “3500 okul, 5 milyon öğrenci ve 750.000 öğretmen için eğitim performansının güvenli kayıtlarının oluşturulmasına, tüm öğrencilere doğrulanabilir dijital nitelikler verilmesine ve sosyal hareketliliğin artırılmasına” izin vermelidir.

Blockchain projesi kısa bir süre sonra Afrika kıtasındaki genişlemesiyle devam etti. IOHK ve World Mobile , dijital kimlikler, mobil internet bağlantısı ve Tanzanya’daki topluluklara finansal kabul oluşturmak için Cardano’nun ağını kullanma girişiminde bir araya geldi .

World Mobile CEO’su Micky Watkins, IOHK’dan ortaklarıyla birlikte organizasyonun misyonunu övdü:

“World Mobile, kullanıcıyı güçlendirmek ve erişimi sürdürülebilir bir şekilde herkese sunmak için mülkiyet, yönetişim ve kimliğin çalıştığı insanlar ve bağlantı arasında yeni bir ilişkiye dayalı bir ağ inşa etti.”

cryptopotato

binance.gif