• BITCOIN/TL
  765021,542
  % 1,80
 • ETHEREUM/TL
  45410
  % -0,07
 • RIPPLE/TL
  14.69
  % 4,66
 • BITCOIN CASH/TL
  6389.59,434
  % 0,96
 • LITECOIN/TL
  1772.39
  % -1,49
 • COSMOS HUB/TL
  192.16
  % -1,18
 • CARDANO/TL
  7.16
  % 0,85
 • TETHER/TL
  27.57
  % 0,10

Cardano’dan Charles Hoskinson: Merkez Bankaları Yok Olacak ve Kripto Onları Değiştirecek

binance.gif

Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson, yavaş ve yozlaşmış oldukları için merkez bankalarının kaybolacağını düşünüyordu. Ayrıca, kriptonun mevcut finansal sistemin tedavisi olduğunu iddia etti.

Kripto Panzehirdir

Yakın tarihli bir videoda Hoskinson, finansal ekosistem ve kripto para birimlerinin önemli rolü hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Merkez bankalarının artık eskisi gibi verimli kurumlar olmadığını belirterek, onları yavaş ve yozlaşmış olarak nitelendirdi. Hoskinson daha da ileri giderek bunların yakında ortadan kaybolacağını öngördü:

“Geri dönemezsin. Bunu değiştiremezsin, o cini tekrar şişeye koyamazsın. Merkez bankaları kaybolacak. Sadece olacak. Geleneksel eski bankalarınız kaybolacak. Çok anlamsız, yozlaşmış ve yavaş ödeme yolları. “

Cardano’nun kurucusu, mevcut finansal sistemin tamamen kusurlu olduğunu savundu. Örneğin, gelişmekte olan bir ülkedeki çiftçiler, bir bankacılık kurumundan krediye erişmeyi son derece zor buluyorlar ve bulsalar bile, bu makul olmayan bir şekilde pahalı olacaktır. Ayrıca yurt dışında çalışan kişilerin ailelerine para göndermesi çok yüksek ücretler ödemek zorunda kalıyor.

Bu örnekleri verdikten sonra Hoskinson, kripto para birimlerinin ‘bu bozuk finansal ağın’ ‘panzehiri’ olduğunu söyledi. Cardano’nun kurucusu, dijital varlıkların “dünyayı değiştireceğini” belirterek daha da ileri gitti.

”Asla riskin bizim sektörümüz olduğunu söylemelerine izin vermeyin. Bizimki, bulduğumuz yolsuzluk ve adam kayırmacılığın panzehiri olan bir endüstri. Onlarınki, şimdi bir yaratıcılık ve yenilik endüstrisinin yerini almış olan bir hayal kırıklığı endüstrisidir.”

Sonuç olarak Hoskinson, günümüzde yalnızca kripto para birimlerinin çok büyük insan nüfusuyla başa çıkabileceğini, bu da piyasaları yönetilemeyecek kadar büyük ve yenilikleri ayarlamayı çok zor hale getireceğini belirtti.

Cardano’nun Başarıları

Başka bir videoda son haftasında, Charles Hoskinson savundu onun blockchain proje Ethereum daha iyi olduğunu. Ona göre, Cardano yalnızca akıllı sözleşmeleri işlemekle kalmayacak, bunu yönetişim ve uyumlulukla yapacak. Ayrıca, hisse kanıtı platformunun görevinin blok zinciri sistemine kimlik getirmek olduğu sonucuna varmıştır.

Hoskinson, Afrika’daki gelişmekte olan ülkelere yakın zamanda sağlanan desteğin de altını çizdi. Cardano’da blockchain tabanlı ulusal kimlik sistemi üzerinde çalışmaya Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile ortak çalıştı. Sonuç olarak, ağ 3.500 okula, 5 milyon öğrenciye ve 750.000 öğretmene fayda sağlayacaktır.

Ayrıca Afrika’da ikinci bir büyük ortaklık ilan ettiler. IOHK ve World Mobile ile birlikte çalışan Cardano, Tanzanya’daki topluluklar için dijital kimlikler, mobil internet bağlantısı ve finansal kabul yaratacak.

cryptopotato

binance.gif