• BITCOIN/TL
  565903,623
  % -1,22
 • ETHEREUM/TL
  35623
  % -0,91
 • RIPPLE/TL
  10.53
  % -0,84
 • BITCOIN CASH/TL
  5801.15,629
  % -0,44
 • LITECOIN/TL
  1727.38
  % -2,19
 • COSMOS/TL
  307.31
  % -0,38
 • CARDANO/TL
  20.24
  % -2,11
 • TETHER/TL
  9.27
  % -0,31

Cardano: Mevcut düşüş trendinin nedeni şaşırtıcı olabilir

binance.gif

Genellikle bir varlığın fiyatının piyasanın duyarlılığını belirlediği varsayılırken, bazı ilginç gözlemler bu düşünceye meydan okuyor. Bu ölçümler, ne fiyat hareketinin ne de madeni para ağının potansiyelinin madeni paranın performansını nasıl dikte ettiğini değil, sahiplerini gösterir.

Cardano’nun duygu nedeniyle düşüşü mü?

Gerçekten öyle. Buna FUD veya Bitcoin’in fiyat hareketiyle ilgili yatırımcılar arasındaki endişe deyin , bu ADA’nın nasıl hareket ettiğini belirliyor gibi görünüyordu. Sosyal duyarlılık, fiyat yerine hacmine hükmetti. 30 günlük Basit Hareketli Ortalamalarda grafik çizildiğinde , bu altcoinin giriş ve çıkışlarını duygunun yönlendirdiği ortaya çıkıyor .

Hacmin odak noktası olmasının nedeni, 30 günlük SMA fiyat hareketine yerleştirildiğinde, kalıba uymamasıdır.

Oysa Sosyal Hacimler, Ortalama Duyarlılık (Reddit) ve Toplam Olumlu Duyarlılık, hacmin kaydettiği modelle eşleşir. Daha yakından bakıldığında, yılın başında hareketlerinde bazı farklılıklar olsa da aynı şey ortaya çıkıyor. Ancak fark o zamandan beri neredeyse ihmal edilebilir hale geldi.

Bunun nedeni, Nisan-Mayıs zammı ve çöküşü takip eden zaman dilimindeki hacimlerin ve sosyal duyarlılığın şüpheli bir korelasyona sahip olmasıdır. Her nasılsa, hacimler yükselmeden önce bile, üç sosyal metrik de zaten yükseliyordu. Duyarlılık ATH seviyesindeyken, hacimler 24 saatlik bir farkla hala takip ediyordu. Benzer şekilde, bu metrikler hızla düştüğünde hacimler de düştü.

ATH’lerden önce bile bu metrikler Cardano’nun hacimlerini takip ettiğinden, fiyat hareketinin bir kez daha bununla hiçbir ilgisi yoktu. Hareketleri sadece yürüyüşten sonra sıkı sıkıya bağlı hale geldi.

Peki ya ağ?

Ağın şaşırtıcı bir şekilde ADA’nın piyasa hareketiyle de hiçbir ilgisi yok. Geliştirici etkinliğinin Mayıs ayında 2021’in en düşük seviyesinde olmasına rağmen, hacimler hala yüksekti. Benzer şekilde, bu noktada güçlü geliştirme faaliyetine rağmen hem fiyat hem de hacimler düştü. Ek olarak, bu nedenle işlem hacimleri ve aktif adresler de önemli ölçüde düştü.

Bu metriklerin her ikisi de bir bakıma ticaret hacimlerinin ve sosyal duyarlılığın toplamıdır ve bu nedenle de düşüktüler.

ambcrypto

binance.gif