• BITCOIN/TL
  1077510,495
  % -0,06
 • ETHEREUM/TL
  59697
  % 0,23
 • RIPPLE/TL
  17.86
  % 1,57
 • BITCOIN CASH/TL
  6504.5,397
  % 0,00
 • LITECOIN/TL
  2007.86
  % 0,78
 • COSMOS HUB/TL
  257.76
  % 1,00
 • CARDANO/TL
  11.37
  % 3,12
 • TETHER/TL
  28.87
  % 0,00

Cardano, Dolandırıcılarla Mücadele Etmek için Dolandırıcılık Önleme Görev Gücü’nü Başlattığını Duyurdu

binance.gif

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson , dolandırıcılara karşı koymayı amaçlayan bir dahili eylem gücü oluşturduğunu duyurdu. Bu , dolandırıcılık önleme firması Bolster’ın 2020’de kripto para dolandırıcılıklarının neredeyse ikiye katlandığını gösterdiği bir rapor olarak geliyor .

“Düşündüğümüz şeylerden biri, Cardano ekosisteminde, insanların dolandırıcılıkları bildirmelerine ve bir dolandırıcılığın meydana geldiğine dair bilgileri yaymalarına yardımcı olacak araçlar geliştirmekten başka hiçbir şey yapmayan bir tür adanmış yapı oluşturmaktır.”

Cardano Dolandırıcılık Önleme Görev Gücü Nabs İlk Vaka

Geçen ay, hayal kırıklığına uğramış Hoskinson , Cardano topluluğunu hediye dolandırıcılığı konusunda uyardığı canlı bir yayına ev sahipliği yaptı . Daha önce defalarca dile getirilen, ne Cardano’nun ne de ADA’yı asla vermeyeceği noktasını yineledi .

“Buna kanarsanız, ADA’nızı kaybedersiniz, bunlar suçlular, bunlar dolandırıcılar, bunlar sizden çalmaya çalışan insanlar. Genel s * kme mantığını kullanın. Bedava bir şey alamazsınız. Hiçbir şey karşılığında bir şey alamazsın. “

Cardano, yeni oluşturulan dolandırıcılık karşıtı görev gücü ile dolandırıcılarla mücadelede şimdi aktif bir rol alıyor. Sadece dolandırıcılıklara ilişkin farkındalığı bildirmek ve yaymakla görevli değil, aynı zamanda Hoskinson da operasyonları için bir soruşturma unsuru hakkında konuştu.

“… Cardano alanına giren girişimlerle ilgili, sahtekarlık olabileceğini düşündüğümüz bazı hedefli araştırmalar yapın.”

Hoskinson, ayrıntılara girmeden, topluluk üyelerinin şikayetleri üzerine, görev gücünün dolandırıcılık şüphesi olan bir fonu soruşturduğunu söyledi. İlk sonuçlar, söz konusu fonun bir aldatmaca olabileceğini gösteriyor. Ancak şu anda fonun adını açıklamadı.

“Bir soruşturma başlattık ve ön sonuçlar, fonun aslında bir aldatmaca olabileceğini gösteriyor. Bu yüzden iki hafta içinde, bu dahili çalışma grubunun ilk çıktısını yayınlayacağız. “

2021’de Daha Kötüye Gitmesi Beklenen Kripto Dolandırıcılıklarının

Piyasalar patlamaya devam ederken dolandırıcılar kripto para birimine akın ediyor. Bolster tarafından yapılan araştırma , kripto para birimi dolandırıcılığının artmakta olduğunu doğruluyor. Firma, bunun ana akım başarının önündeki en önemli engellerden biri olduğuna dikkat çekiyor.

Bolster Shashi Prakash’ın kurucu ortağı ve CTO’su, kripto dolandırıcılıklarının en hızlı büyüyen dolandırıcılık kategorisi olduğunu söyledi. Bunun “yeni bir dijital hırsızlık kampanyaları dalgasının” sadece başlangıcı olduğu konusunda uyardı.

Dolandırıcıların fırsatçı olduğunu ve gerçek zamanlıya odaklanan kampanyalar tasarladığını görmeye devam ediyoruz, çünkü insanlar çok yeni olduğu için muhtemelen tetikte olmayacaklar. “

Bolster, 300 milyon web sitesini analiz ederek, geçen yılki kripto dolandırıcılıklarıyla ilgili 400.000’den fazla buldu. Firma, bu rakamın bu yıl için% 75 artacağını tahmin ediyor.

Diğer önemli bulgular, sahte ödüllerin, çekilişlerin veya çekilişlerin en verimli dolandırıcılık türü olduğunu ve Bitcoin, Chainlink ve Ethereum’un en çok hedeflenen üç token olduğunu belirtiyor.

Cardano dolandırıcılıkla mücadele görev gücü, doğru yönde atılmış bir adımdır. Ancak Hoskinson’ın da bahsettiği gibi, bu sağduyunun yerini tutamaz.

newsbtc

binance.gif