• BITCOIN/TL
  762208,352
  % 1,06
 • ETHEREUM/TL
  45245
  % -0,81
 • RIPPLE/TL
  14.64
  % 3,18
 • BITCOIN CASH/TL
  6328.47,673
  % -0,84
 • LITECOIN/TL
  1766.6
  % -2,41
 • COSMOS HUB/TL
  192.09
  % -2,29
 • CARDANO/TL
  7.08
  % -1,11
 • TETHER/TL
  27.55
  % 0,15

Cardano büyük bir dönüm noktasının eşiğinde, ADA büyük bir hamle yapacak mı?

binance.gif

Cardano 360 etkinliğinin ardından, platform geliştiricisi Input Output Hong Kong (IOHK), kilit noktaların bir özetini yayınladı. Plutus üzerinde çalışan Uniswap gibi merkezi olmayan bir borsanın demosunu göstermenin yanı sıra, IOHK “D-Day” tarihini doğruladı.

31 Mart için planlanan Cardano’nun geliştiricisi, bu tarihte blok üretiminin tam kontrolünü topluluk hisse havuzu operatörlerine devredeceklerini duyurdu. Bu nedenle, Cardano’nun ademi merkeziyetçiliğini ölçen bir metrik olan D parametresi 0’a düşürülecek. IOHK, şunları açıkladı:

GÜNÜ ONAYLANDI: Bugün, #Cardano blok zincirine güncellenmiş bir teklif sunduk ve blok üretimi için tüm sorumluluğu 31 Mart’ta hisse havuzu operatörü topluluğuna devrettik. # Merkezsizleştirme böyle görünüyor. İleri!

Böylece, tam ademi merkeziyetçiliği kucaklıyor. Cardano’nun ağında 375.000’den fazla delege ve 2.350 kayıtlı havuz bulunmaktadır. Cardano’nun 2020’de Proof-of-Stake‘e dayalı bir konsensüs protokolüne taşınan blockchain‘i, kilometre taşından önceki son çağında. Cardano’nun mucidi Charles Hoskinson şunları söyledi: “Harika bir yolculuk oldu”.

 

Buna paralel olarak IOHK, 1.200’den fazla geliştiricinin Cardano için uygulamalar oluşturduğunu ve bu platformda konuşlandırılan akıllı sözleşmelere “evrensellik” kazandıracak LLVM ile bir artış beklediğini belirtti.

Akıllı sözleşme platformu Plutus’un, Cardano’nun üçüncü Hard Fork Combinator etkinliği Alonzo’da konuşlandırılması bekleniyor . Bu, önümüzdeki aylarda gerçekleşecek olan Plutus testnet’i takiben Haziran ayında bir noktada gerçekleşecek. Ayrıca, IOHK’da Operasyon ve Strateji Direktörü Silvu Petricescu ve Gerard Moroney bir ortaklık programını açıkladı:

İş ortağı stratejisi, aslında Plutus için farklılaşma stratejisi olan daha geniş stratejimizin temel bir unsurudur. Temelde başarmak istediğimiz şey, bu profesyonel geliştiricilerin, öncünün programının yapmamıza ve başarmamıza yardımcı olacağı işi tamamlamasını sağlamaktır. Bu nedenle, kalite güvence ve test sürecimizi bir sonraki Sert Çatal için hızlı bir şekilde izleyeceğiz.

ADA’nın kısa vadeli görünümü

IntoTheBlock’un Para Etrafında Giriş / Çıkış Fiyatı (IOMAP) metriğine göre, yaklaşık 144.000 adres 1,12 ila 1,16 ABD Doları arasındaki seviyelerde 3,9 milyar ADA satın aldı. Bu nedenle, ADA’nın fiyatı bu alanda kritik bir destek seviyesi sunar.

Analist John Isige, kripto para biriminin referans alınan aşırı alım bölgesindeki boşluğu kapatarak doğrulamayı başarması durumunda ADA’nın fiyatında% 21’lik bir artışla 1,35 ABD doları olacağını tahmin ediyor. Isige şunları söyledi :

Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı satım bölgesinden toparlandıktan sonra yükseliş trendini güçlendirdi. Cardano’nun 1,35 dolara olan ivmesi devam edecek.

ADA, 24 saatlik grafikte ılımlı kayıplarla ve son bir saatte yatay hareketle 1,18 dolardan işlem görüyor. Geçtiğimiz haftalarda, ADA genel piyasa hissiyatını takip etti ve% 8.3’lük bir kayıp yaşadı.

newsbtc

 

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif