• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Cardano, American Telecom Service DISH Network ile Ortaklık Yapıyor

binance.gif

Stratejik ortaklık, Cardano’nun blok zinciri teknolojisini DISH’in telekom hizmetlerine tanıtmayı, Cardano’nun benimsenmesini artırmayı ve telefon uydusunda 8 milyon dijital kimlik (DID) ile DISH kullanıcılarına fayda sağlamayı amaçlıyor.

DISH ve Cardano

2021 Cardano Zirvesi’nde konuşan Hoskinson, ana fikrin kullanıcıların bir alandan diğerine sorunsuz bir şekilde hareket edebilecekleri bir ağ oluşturmak olmasına rağmen, temel iş altyapısının “kemikleşmiş” kaldığını söyledi.

“Kimliğin kullanımı ile veri kapasitesi değişiminin hareketi ve yapılabilecek ve keşfedilebilecek diğer şeyler arasında çok fazla kesişme olduğunu düşünüyoruz.
Milyonlarca ila on milyonlar ölçeğinde ve nihayetinde küresel ölçekte yapılabilir. Yani bu, nasıl gittiğini görmek için sabırsızlandığımız süper heyecan verici bir ilişki.” Dedi Hoskinson.

IOHK kurucusu, blockchain teknolojisinin sahaya uygulanmasının zorluklarına rağmen ortaklığın Telekom endüstrisinin tüm modelini dönüştüreceğini umduğunu da sözlerine ekledi.

Ona göre, milyonlarca DISH kullanıcısı, merkezi şirketlerin etkisi olmadan Cardano ile ağ bağlantısına sahip olacak. Başarılı olursa, telekom alanı için varsayılan iş modeline dönüşebilir.

DISH, 19 milyondan fazla müşterisi ile kullanıcılara hesaplarının her yönü üzerinde tam kontrol sağlayan en büyük Telekom hizmetlerinden biridir. Şirket ayrıca kripto ödemelerini kabul eden ilk halka açık şirketlerden biri ve bir servet-500 şirketi olarak listeleniyor .

ADA, Kırmızı Pazarda Yeşil Kalıyor

Bu ve diğer olumlu haberler, son zamanlarda geri dönüştürülmüş Çin FUD’sini çevreleyen düşüşe rağmen ADA’nın fiyatını daha yüksek seviyelere itiyor. CryptoPotato’nun bugün erken saatlerde bildirdiği gibi, Cardano, altcoin piyasası kan dökerken yeşilde kalarak Cuma gününün istisnasıydı.

CoinGecko’ya göre, basın zamanı olarak ADA, 75,5 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 2,32 dolardan işlem görüyor. ADA, BTC ve ETH’den sonra üçüncü en büyük kripto para birimidir.

cryptopotato

binance.gif