• BITCOIN/TL
  595567,596
  % 2,67
 • ETHEREUM/TL
  36430
  % 2,80
 • RIPPLE/TL
  10.35
  % 1,89
 • BITCOIN CASH/TL
  5764.91,712
  % 0,78
 • LITECOIN/TL
  1768.47
  % 0,90
 • COSMOS/TL
  316.62
  % 0,76
 • CARDANO/TL
  19.96
  % 0,76
 • TETHER/TL
  9.26
  % -0,86

Cardano (ADA) Kurucusu Charles Hoskinson, Çin’deki Bitcoin (BTC) Madencilik Dramasına Bakışını Paylaştı

binance.gif

Charles Hoskinson, Proof of Stake (PoS) sistemlerinin daha yüksek mobilite gösterdiğini ve bu nedenle “dünyanın herhangi bir yerinde” konuşlandırılabileceğini hatırlıyor.

Çinli madencilere bol şans diliyorum”

Hoskinson, son tweet’inde, Proof of Stake (PoS) ve Proof of Work (PoW) sistemlerini karşılaştırdı. Bu, Çin merkezli madencilerin işlerini Çin dışına taşıma fırsatı ararken zor günler geçirmesi nedeniyle.

Charles Hoskinson Çinli madencilere 'bol şans' diliyor

Bay Hoskinson, PoS sistemlerinin operatörlerinin dünyanın herhangi bir yerindeki sunucuları komut satırından başka bir şey kullanarak dağıtmalarına izin verdiğini vurguladı. Sonuç olarak, bir düzenleyici baskı, Cardano (ADA) gibi PoS blok zincirleri için asla sorun olmayacak.

Bu arada Bay Hoskinson, Çinli madencilere madencilik donanımını ÇHC’den çıkarırken “iyi şanslar” diledi. Daha önce ABD’nin kapsadığı gibi, içeriden edinilen bilgilere göre, Çin’den madencilerin çıkışı çoktan başladı.

Kazakistan ve Pakistan, Çin madencilik donanımının konuşlandırılması için en uygun alternatifler arasında gösteriliyor. Ayrıca, bazı analistler Çinli maden devlerinin Afrika, Moğolistan ve Afganistan’a girmesini öngörüyor.

Sırada Ethereum (ETH)?

Ancak, bazı konuşmacılar “trajedinin” etkilerinin aşırı derecede abartılı olabileceğinden emindir. Örneğin, üst düzey Çin Bitcoin (BTC) madencilik havuzu BTC.TOP CEO’su, bireyler tarafından yapılan “hobi madenciliğinin” Çinli yetkililer tarafından kısıtlanmayacağına karar verdi.

Bu yıl aynı zamanda Ethereum’un (ETH) karlı madenciliği için de son yıl. İkinci kripto para birimi, hissenin kanıtına (PoS) geçişe yaklaşırken, araştırmacılar, Ether madenciliği karlılığının tarihi “başabaşını” 2021 yılının 4. çeyreğinde bekliyorlar.

Sonuç olarak, giderek daha fazla madenci stake etmeye geçmeyi düşünüyor. Büyük olasılıkla, bu katalizör Ethereum 2.0 mevduatlarına olan ilginin artmasına katkıda bulundu.

u.today

binance.gif