• BITCOIN/TL
  587518,201
  % -2,07
 • ETHEREUM/TL
  38713
  % -1,79
 • RIPPLE/TL
  10.5
  % -0,15
 • BITCOIN CASH/TL
  6105.22,530
  % 1,34
 • LITECOIN/TL
  1856.05
  % -1,94
 • COSMOS/TL
  331.96
  % -0,93
 • CARDANO/TL
  20.77
  % -0,70
 • TETHER/TL
  9.61
  % 0,71

Büyük market zinciri Sheetz, Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul edecek

binance.gif

ABD marketler zinciri Sheetz, ödeme seçenekleri arasına bitcoin ve diğer kripto varlıkları dahil etmeyi planladığı için kripto para birimini benimseyen en son şirket oldu.

Sheetz Bitcoin’i Kabul Etti

27 Mayıs 2021 Perşembe günü yapılan basın açıklamasına göre Sheetz, bitcoin‘i ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk market perakendecisi olacak. 1952’de kurulan aile şirketi, ABD’nin farklı yerlerinde 600’ün üzerinde mağaza işletiyor.

En son gelişme, Sheetz ile fiziksel mağazalarda kripto ödemelerini mümkün kılan dijital bir ödeme ağı olan Flexa arasında bir ortaklık anlaşması görecek. Flexa, alıcı tüccar için kriptoyu gerçek zamanlı olarak ABD dolarına çevirerek perakende mağazaların kripto para birimini kabul etmesini kolaylaştırır.

Sheetz, müşterilerin 2021 yazında belirli Cafe mağazalarında bitcoin, ether, litecoin ve dogecoin ile ödeme yapmalarına olanak tanıyacak ve yılın ilerleyen dönemlerinde yakıt pompalarında kripto ödemesini kabul etmeyi planlıyor. Market zinciri, Flexa aracılığıyla sorunsuz kripto ödemeleri sağlamak için satış noktası (POS) teknolojisini kullanmak için NCR ile olan ortaklığından yararlanacak.

Sheetz müşterileri, BTC ve kripto ile ödeme yapmanın yanı sıra, Flexa özellikli uygulamalarla ödeme yaparken My Sheetz Rewardz sadakat hesaplarını da bağlamayı seçebilirler.

En son gelişme hakkında yorum yapan Sheetz’in Ödemeler Müdürü Linda Smith şunları söyledi:

“Sonuç olarak, müşterilerimize gerçekten istediklerini, istedikleri zaman, 24/7/365 vermek için sürekli olarak yenilikler yapıyor ve yeni teklifler araştırıyoruz – buna birçok ödeme şeklini kabul ediyoruz. Mağazalarımızda kripto para birimleri ve diğer dijital varlık türlerine destek sağlamak için Flexa ile birlikte çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz. “

Ayrıca bir açıklama yapan Flexa’nın kurucu ortağı Trevor Filter şunları söyledi:

“Flexa’nın dijital para birimlerini doğrudan pompada kabul eden ilk kolaylık ve perakende zinciri olmalarına yardımcı olabileceğinden kesinlikle memnunuz.”

cryptopotato

binance.gif