Bitcoin‘in son fiyat düşüşü yatırımcıları terletti. Endişelenmek için sebepleri var mı? Büyük resme bakan uzun süredir bir HODLer değilseniz, bugünkü bir raporda blockchain analiz şirketi Glassnode’u savunuyor .

Glassnode’a göre, hafta boyunca Bitcoin ticareti% 26.1 düşüşle hafta sonu düşüşü, mevcut Bitcoin boğa koşusunun yaşadığı en derin düzeltmedir.

Yine de düzeltmeler yatırım dünyasında yaygındır ve Bitcoin de farklı değildir. Bir pazar çok ısındığında, alıcılar ve satıcılar arasındaki denge yeniden sağlanıncaya kadar soğumasını bekleyebilirsiniz.

Ancak Bitcoin şu anda 13 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.6.000 $ ‘ın% 28 altında işlem görürken, başka bir ayı piyasasına girebilir miyiz? Glassnode verilerine göre, Bitcoin’in çok da uzak olmayan bir geçmişte karşılaştırılabilir geri çekilmeler yaşadığını belirten Glassnode verilerine göre, zorunlu olarak değil.

The Week On-chain haber bülteninde analitik firmasının araştırmacıları, “Bu, mevcut boğa piyasasının en derin düzeltmesidir, ancak 2017 boğa sırasındaki beş büyük geri çekilme ile tutarlıdır” dedi.

 

Firmaya göre mevcut düzeltme, milyarder yatırımcı Elon Musk’ın tartışmalı hafta sonu yorumları nedeniyle paralarını panik satan yeni yatırımcılara bağlı.

Şubat ayında Misk, satın arabasını şirketi Tesla, adına Bitcoin $ 1,5 milyar-değerinde sözü fiyat düşmesine neden onun firması Bitcoin kabul durduracağını geçen hafta. Ve Pazar günü, Bitcoin yatırımını nakde çevirebileceğine dair şifreli yorumlar yaptı , ancak daha sonra Tesla’nın Bitcoin’i bilançosunda satmayı planlamadığını açıkladı.

 

Glassnode raporunda, “Maalesef bu, piyasalarda yaygın bir kafa karışıklığına yol açtı, ancak birçok Bitcoin HODLers için bu sadece ofiste başka bir gün” dedi.

Raporda, “Zincir üzerinde, piyasaya yeni girenlerin paniğe kapılması ve zararları gerçekleştirmesiyle birlikte, uzun vadeli HODL’ların göreceli olarak aşamasız görünmesi ile birlikte, tepkilerin kayda değer bir ikiye ayrıldığını gözlemleyebiliriz.

Glassnode’un verileri, sıfır olmayan bakiyeye sahip Bitcoin adreslerinin sayısının, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 38,7 milyondan geçen hafta% 2,8 düştüğünü buldu – bu da panik satışının kanıtı.

 

Bu satış, 2017’de olanlarla uyumlu olsa da, “Kısa vadeli sahiplerin elinde tuttuğu toplam arzın döngüsel modelini gözlemlersek, aynı zamanda panik satış modelinin de ortaya çıktığını görebiliriz. Raporda, 2017 makro zirvesi ”belirtildi.

Glassnode, raporda, Bitcoin piyasasının, yeni sahipler toplam arzın büyük bir kısmına sahip olduğunda genellikle bir “makro zirve” bulduğunu söyledi. Şimdi, bu zirvenin aşağı inmesi gerekiyor, dolayısıyla düzeltme.

Rapor ayrıca, yeni yatırımcılar satış yaparken, zaten oyunda deriye sahip olanların bunu daha ucuza daha fazla Bitcoin satın almak için mükemmel bir fırsat olarak gördüğünü belirtiyor.

Glassnode, “aşağıdakilerin tüm Bitcoin pazarının mahkumiyeti için bir test olacağı” sonucuna varırken, büyük yatırımcılar “büyük ölçüde sarsılmamış”.

decrypt