• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bu model, Cardano’da da %23’lük bir satış riski oluşturabilir

binance.gif

Şu anda Cardano piyasasında duyarlılık ve fiyat arasında büyük bir farklılık var gibi görünüyor. Bir yandan, özellikle Cardano Zirvesi yaklaştıkça platformu çevreleyen duyarlılığın olumlu olması bekleniyor . Cardano’nun ‘ Hydra ‘ adlı 2. katman ölçeklenebilirlik çözümünün uygulanması muhtemelen zirveden sonra gelecek.

Ancak bu duygu, 21 Eylül’de daha geniş bir kripto satışının ardından oluşan paniği telafi edemedi. Ayrıca, ters bir fincan ve kulp oluşumu önümüzdeki günlerde büyük kayıplarla tehdit etti. Yazının yazıldığı sırada ADA, son 24 saatte %0,4 düşüşle 2,18 dolardan işlem görüyordu.

Cardano Günlük Grafik


Geçen ay boyunca ADA, ters bir kap ve tutamak içinde şekillendi – Değerde bir bozulmayı tetikleyen bir düşüş modeli. ‘Kol’ henüz gelişmediği için, ADA önümüzdeki birkaç gün içinde muhtemelen 2,45$’a doğru yükselebilir.

Oradan, 1,98 dolarlık desteğin veya ‘boyun çizgisinin’ altında bir kırılma beklenebilir. Bu, ADA’nın 1.70-1.84$’lık savunma bölgesini devreye sokacak ve bu da 0.150$’a kadar daha fazla kayıpları önleyebilir. Genel olarak, bu, ADA’nın basın zamanı seviyelerinden %23’lük bir düşüş anlamına gelir.

Bu görünümün üstesinden gelmek için boğaların güçlü hacimlerde 2,45 doların üzerinde bir kapanış yapması gerekiyordu.

akıl yürütme 

ADA’nın göstergelerine daha yakından bakıldığında, düşüş okumaları sunuldu. Örneğin, RSI, Ağustos ayının ortasından bu yana sürekli olarak zayıflıyor ve aynısı baskı sırasında düşüş bölgesinde. Bu noktadan itibaren, RSI bir kez daha 60’ın üzerine çıkana kadar satış baskısının satın alma baskısından daha ağır basması beklenebilir.

Müthiş Osilatör, yarı çizgisinin altına uzandıktan sonra benzer bir çıkmazdaydı. Ayrıca, Chaikin Money Flow’a göre sermaye girişleri de istikrarlı bir düşüş gösterdi. Aslında, CMF’deki okuma, 19 Mayıs’taki piyasa çöküşünden hemen sonra görülen seviyelere benziyordu.

Çözüm 

ADA’nın düşüş eğilimi, ileriye dönük büyük bir satışı tehdit etti. Cardano Zirvesi bazı alımları teşvik edebilirken, aynı şeyin kısa ömürlü ve sadece gerici olması beklenebilir.

Kurulumun tamamlanmasından sonra ADA’nın 1,70-1,84 $ destek bölgesine düşmesi bekleniyor.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif