• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bu, Bitcoin’in önümüzdeki günlerdeki hareketi için belirleyici olacaktır

binance.gif

Çin’in kilit önemdeki Sichuan eyaletinde kripto para madenciliği üzerindeki kısıtlaması, küresel kripto para piyasası üzerinde daha fazla satış baskısı yarattı. Piyasa lideri Bitcoin, dijital varlık yazı yazılırken 32.500 dolara düştüğü için bir kez daha geri çekildi.

Odak şimdi, önümüzdeki günlerde Bitcoin’in kaderini tahmin etmede belirleyici olacak 30.000 dolar civarında bir destek bölgesine kaydı.

Bitcoin Günlük Grafik

Bitcoin’in 41.000 doların üzerindeki başarısız kırılma girişimi, satıcıların bir patlama ile geri döndüklerini gördü. King token günlük zaman diliminde birden fazla destek seviyesinin altına düştüğü için haftalık kayıplar %17’nin üzerine çıktı. Süreçte bir aşağı kanal oluştu ve bir kopuş o kadar basit değildi. BTC’nin 19 Mayıs’taki 30.000 $’lık dip seviyesi son ana destek bölgesiydi ve savunma hattı korunmazsa daha keskin bir geri çekilme lehine bir tartışma yapılabilir.

akıl yürütme 

Balance Volume’deki düşüş trendi, 19 Mayıs’taki düşüşün ardından piyasada artan satış baskısının kanıtıydı. Çeşitli fiyat seviyelerinde geri kazanımlar gözlemlendi, ancak aynısı kısa sürdü. MACD , Signal çizgisi hızlı hareket eden çizgiye yetişirken yine düşüş eğiliminin zirvesindeydi. Göreceli Güç Endeksi henüz aşırı satım bölgesine dokunmadı ve yükseliş dönüşünden önce daha fazla zayıflama muhtemeldi. Daha keskin bir satış, BTC’nin Aralık ayı sonundaki 24.000 $ seviyelerine düştüğünü görebilir. Görünür aralık bu fiyatta BTC’ye fazla ilgi göstermese de, alım talebi satış ilgisinin büyük ölçüde üzerine çıktı.

Artı tarafta, yukarıdaki tüm göstergeler, BTC’nin 19 Mayıs’taki ilk düşüşünden sonra kademeli olarak sıfırlandı. 35.000 dolara doğru bir yükseliş de ileriye doğru bir olasılıktı, ancak BTC’nin bu seviyeyi sürdürme garantisi yoktu.

Sonuç 

Kripto çöküşünden bu yana bir aydan fazla zaman geçti ancak hala net bir iyileşme belirtisi yok. BTC ölüm çaprazı da şu anda aktifti ve tüm odak noktası, 30.000 dolarlık son büyük destek işaretine kaydı. Bu bölgeden bir geri dönüş, ileriye doğru geçici bir rahatlama sağlayabilir, ancak satıcıların önümüzdeki hafta hakim olmasını bekleyebilir.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif