• BITCOIN/TL
  764628,746
  % 1,62
 • ETHEREUM/TL
  45393
  % -0,20
 • RIPPLE/TL
  14.7
  % 4,49
 • BITCOIN CASH/TL
  6389.18,445
  % 0,52
 • LITECOIN/TL
  1772.61
  % -1,64
 • COSMOS HUB/TL
  192.28
  % -1,64
 • CARDANO/TL
  7.16
  % 0,70
 • TETHER/TL
  27.55
  % 0,07

BTC’nin sert düşüşü ile birlikte XRP, DOGE, LINK, BNB, ADA hakkında bilinmesi gerekenler

binance.gif

Oldukça uzun süren mevcut boğa koşusunda, perakende tüccarlarının odak noktası, bitcoin fiyat 5 Mart 2021’den bu yana ilk kez 48.500 doların altına düştü.

Şu anki en düşük seviye 6 hafta boyunca devam etti ve ETH, BNB, XRP , ADA, DOT gibi birkaç üst düzey altcoin fiyatında bir düşüşe yol açtı . Bu altcoinler , bu fiyat düşüşünden yaklaşık üç hafta önce toparlanıyordu ve mevcut konsolidasyon Bitcoin’in fiyat düşüşü nedeniyle geçici olabilir; gerçekleşmemiş önemli kayıplara yol açmıştır.

2021 boğa sezonu büyük ölçüde altcoinleri ve çift haneli kazançları artırmaya odaklandı; bunun dışında, Bitcoin’in fiyatından çok şey bekleniyor ve görülecek. Ocak 2021’de, BTC ve ETH tüm pazarın% 84’ünü oluşturuyordu ve diğer tüm 5000 altcoinin toplamı yalnızca% 16 idi.

Bununla birlikte, son üç ayda, BTC dışı ve ETH’nin pazar payı% 16’dan% 34’e ulaştı ve bu da iki katından fazla büyümeye işaret ediyor. Mevcut Bitcoin piyasa değeri, kripto para piyasasının yalnızca% 50’sini oluşturuyor ve bu, mevcut boğa sezonunda yeni bir düşük olabilir. Mart başı seviyesindeki fiyat düşüşünü takip etmesi şaşırtıcı değil.

Toplanma altcoins Bitcoin yüksek korelasyon yüksek satış baskısı direnen birkaç eklenik tuzlar vardır, ancak, etkisi uğramış. Bitcoin Gold, BTG, piyasa değeri söz konusu olduğunda 50’nin altında yer alıyor ve son 24 saattir istikrarlı bir şekilde yükseliyor.

Fiyat% 37 arttı. Ticaret hacmi son 24 saatte% 300’ün üzerinde arttı, bu tesadüf değil, kayıplara uğrayan altcoinlerden yatırım çıkışı şu anda BTG’ye yönlendiriliyor ve kısa vadeli yatırım getirisi kazançlı.

Önceki boğa sezonlarında, Bitcoin’in piyasa değeri yaklaşık% 35 veya altına düştüğünde, boğa sezonunun sonuna doğru ilk adımı işaret ettiği gözlemlendi. Bununla birlikte, mevcut boğa sezonunun tahminlerin veya analistin beklentisinin ötesinde birkaç ay sürdüğü göz önüne alındığında, bu olayın boğa piyasasının sonunu müjdelemesi olası görünmüyor.

Alım satım portföylerinde en yüksek tek gün, hafta veya ay kazançlarını sunan aynı en yüksek altcoinler , en kötü vuruş ve getirileri aşağı çekiyor . XRP, DOGE, LINK, BNB, ADA, düşen likidite ve oynaklık nedeniyle satış baskısına boyun eğdi.

Alıcılardan daha fazla satıcı var ve bu, tüccarların genel hissiyatını azaltmaktadır. Binance Smart Chain’den daha az bilinen altcoinler fiyat kazanıyor ancak bu, tüccarların talebi spot borsalarda satılan altcoinleri emmeden önce kısa ömürlü bir ralli olabilir. Mevcut düşüş, ticaret portföylerinden çift haneli kazançları sildi, ancak yeni hafta başladığında ve kurumlardan ve balinalardan alımlar yeniden başladığında bu durumun değişmesi muhtemel.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif