• BITCOIN/TL
  566032,691
  % -1,90
 • ETHEREUM/TL
  38946
  % -1,55
 • RIPPLE/TL
  10.83
  % -0,09
 • BITCOIN CASH/TL
  2355.41,676
  % -1,00
 • LITECOIN/TL
  1884.81
  % -1,41
 • COSMOS HUB/TL
  217.73
  % -3,55
 • CARDANO/TL
  7.79
  % -1,14
 • TETHER/TL
  20.82
  % 0,47

BTC Fiyatı Tesla’nın 1,5 Milyar Dolarlık Alımından Önceki Seviyelere Geri Döndü

binance.gif

Tesla ve Bitcoin arasındaki balayı dönemi, sonuncusunun fiyatı EV üreticisi sahneye girmeden önceki seviyelere döndüğünden sona ermiş olabilir.

Yine de, büyük kazaya rağmen, birkaç zincir üstü enstrüman, uzun vadeli sahiplerin satmayı reddettiğini, bazı büyük balinaların ise daldırma fırsatını kullanmış olabileceğini öne sürüyor.

Bitcoin Tesla Öncesi Fiyat Seviyelerine Geri Dönüyor

Elon Musk’ın elektrikli araç devi, şubat ayı başlarında firmanın Ocak ayında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını ortaya çıkardığında interneti kırdı . Kripto para biriminin fiyatı haberlere anında 40.000 $ ‘dan 44.000 $’ a kadar önemli bir pompayla tepki gösterdi.

Sonraki aylarda, EV devi, ürünleri için BTC ödemelerini etkinleştirdiğinde Tesla ile olan ilişkisi güçlendiğinden Bitcoin tırmanmaya devam etti.

Üstelik şirketin CEO’su Elon Musk, sonra Bitcoin önemli ölçüde daha fazla boğa oldu söyleyerek “bu iyi bir şeydir” ve yıllar önce satın pişman oldum.

BTC’nin değer takdiri, Telsa’nın 65.000 $ ‘a yükseldiği satın alımından iki ay sonra doruğa ulaştı. Ancak ikili arasındaki pozitif ilişki kısa bir süre sonra durma noktasına geldi. Firma, Mayıs ayının başlarında “çevre sorunları” nedeniyle bitcoin ödemelerini devre dışı bıraktığında kripto topluluğunu şaşırtmıştı . Musk, Twitter’daki haberi verdi ve o zamandan beri birincil kriptoyu açıkça eleştirdi.

Milyarder, Tesla’nın aslında bitcoinlerini sattığına dair herhangi bir spekülasyonu reddetse de, hasar çoktan yapıldı. Varlığın fiyatı düşmeye başladı ve zirveden bu yana yaklaşık% 40 ve Tesla’nın son duyurusundan bu yana% 31 düştü.

Sonuç olarak, kripto para birimi Tesla satın alımından önceki en son görülen seviyelere düştüğü için 40.000 $ ‘a (ve altına) düşüş üç aylık fiyat döngüsünü tamamladı.

İlginç bir şekilde, şirketin BTC ödemelerini almayı durdurma kararı, belki de birkaç ay içinde bir noktada% 50’den fazla artan Bitcoin yatırımından elde edilen gerçekleşmemiş kazançlarını yanlışlıkla silmiş.

Balinalar Dip’i Satın mı Alacak?

Piyasa düşmeye başladığından beri, raporlar defalarca, zarar da olsa satmak için acele edenlerin kısa vadeli sahipleri olduğunu iddia ediyor. IntoTheBlock’tan alınan daha yeni veriler, bu anlatıyı doğruluyor ve madeni paralarını elden çıkaran adreslerin bir yıldan daha az olduğunu gösteriyor.

Buna karşılık, birincil kripto para birimine bir yıldan fazla bir süredir yatırım yapanlar, ya HODL’ye sahipti ya da daha fazla bitcoin biriktirdi.

Bu nedenle, analitik şirketi bir yıldan fazla bir süredir bitcoin tutan adres sayısının aylık en yüksek seviyeye ulaştığı sonucuna vardı.

Zincir üzerindeki diğer veriler, balinaların birkaç dakika içinde borsalardan 16.835 bitcoin çekildiği için birikmeye devam ettiğini gösteriyor. Dolar açısından, bu önemli miktar 670 milyardan fazlaydı.

Kara Perşembe’den Bu Yana İlk Kez RSI Fazla Satıldı

Göreceli Güç Endeksi (RSI), fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçen bir momentum osilatörü olarak çalışan popüler bir metriktir. 0 ile 100 arasında değişir ve 70’in üzerindeki bir seviye aşırı alım olarak kabul edilirken, 30’un altı aşırı satılmıştır. Her iki uç noktadan birine girdiğinde, potansiyel olarak bir trendin tersine döndüğünü gösterebilir.

Örneğin, BTC’nin RSI’si Ocak 2021’in sonlarında 80’in oldukça üzerindeydi – varlığın günler içinde% 20 geri çekilmesinden kısa bir süre önce. Şimdi, yine de, metrik, Mart 2020 ortasındaki Kara Perşembe piyasasındaki çöküşten bu yana en fazla satılmış durumuna düştü.

RSI’nin Twitter’daki mevcut duruşunu özetleyen The Wolf Of All Street’e (Scott Melker) ulaştı . En son gelişmeler ve Musk’ın açıklamaları hakkında yorum yapan Melser, “Bitcoin, mizaçlı bir milyarderin tek bir tweet’inden daha güçlüdür” dedi.

Melker, düzeltme hala devam ettiği için herhangi bir tahmin yapmak için henüz çok erken olduğunu söylese de, Musk’ın U dönüşünden önce bile birden fazla piyasa en iyi göstergesi olduğuna inanıyor.

“Tom Brady’nin lazer gözlerinden TikTok tüccarları nedeniyle büyük hamleler çeken değersiz taklit köpek paralarına kadar irrasyonel coşku işaretleri ve en iyi sinyaller her yerdeydi. Bu genellikle büyük bir perakende satış dalgasına ve açgözlülükten korkuya geçişe yol açar.

Bitcoin daha önce buradaydı ve yine burada olacak. Tesla’nın, neredeyse hiç kimsenin Bitcoin ile araba satın almayacağı halde Bitcoin ile araba satmamaya karar vermesi, bu düşüşün nedeni değil – bu sadece başka bir anlatı. ”

cryptopotato

binance.gif