• BITCOIN/TL
  1098450,370
  % 0,20
 • ETHEREUM/TL
  60367
  % 2,71
 • RIPPLE/TL
  17.65
  % 0,44
 • BITCOIN CASH/TL
  6441.73,381
  % -0,08
 • LITECOIN/TL
  2022.23
  % 0,04
 • COSMOS HUB/TL
  269.93
  % 0,99
 • CARDANO/TL
  10.97
  % -0,20
 • TETHER/TL
  28.91
  % -0,15

Bridgewater Analisti, Bitcoin Altına Alternatif Bir Para Değildir

binance.gif

Bridgewater Associates’in yatırım araştırma direktörü Rebecca Patterson, her iki varlık arasındaki benzerlikler nedeniyle bitcoin’in altınla karşılaştırıldığında bir para biriminden daha iyi olabileceğini ve bu nedenle dijital altın argümanını desteklediğini söyledi.

Dijital Altın Olarak Bitcoin

Bloomberg ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Patterson, bitcoin’e alternatif bir para birimi demeyeceğini söyledi, bence bu altın veya dijital altına bir alternatif. Bunun daha iyi bir karşılaştırma olacağını düşünüyorum. ”

BTC’yi değerli metale alternatif olarak adlandırmasına rağmen, Patterson, kripto para biriminin dijital altın durumunu kanıtlaması gerektiğini ekledi.

“Kurumsal yatırımcılar olarak dijital altın olup olmayacağını henüz bilmiyoruz, zamanla olabilir ama bunu henüz güvenle söyleyebileceğimizi sanmıyorum. Ve bu, müşterimizin ona sahip olup olmayacağını etkiler ”diye ekledi.

Yasal Açıklık Gerekiyor

Patterson, bitcoin’deki iyi bir düzenleyici netliğin, onu henüz trende katılmayan daha fazla kurumsal yatırımcı için harika bir yatırım yapılabilir varlık haline getireceğini belirtti.

Ona göre, yüksek volatilite ve düşük likidite dahil olmak üzere BTC’nin en büyük sorunlarından bazıları, varlığın düzenlemesiyle yakından bağlantılı.

Ray Dalio varlık yöneticisi tarafından kurulan şirketin bitcoin kervanına katılmak için herhangi bir hamle yapmamasının ana nedeninin bitcoin’in aşırı oynaklığı olduğunu da sözlerine ekledi .

Şu anda, Bitcoin bir tweet’te % 10 hareket edebiliyor. Çoğu kurumsal yatırımcı için tam olarak bir servet deposu değil. Yani Bitcoin’in oynaklığı sizin dolarınızın yaklaşık 10 katı. “

Analist, bitcoin daha iyi düzenlenirse, hem yüksek volatilite hem de düşük likidite azalacağına ve kurumsal yatırımcıların dijital varlığı portföylerine eklerken kendilerini rahat hissedebileceklerine inanıyor.

“Bitcoin ve diğer para birimleri etrafında gelişen gerçek bir düzenleyici ekosisteme ne kadar çok sahip olursanız, diğer yatırımcı türleri o kadar rahat gelecektir, bu likidite getirecektir, bu oynaklığı azaltacaktır … ilk izlediğim şey, daha fazla düzenleyici kesinlik görmek olurdu. “

Rebecca Patterson, önde gelen kripto para birimi için düzenleyici açıklık isteyen ilk kişi değil. Geçen ay, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Bitcoin’in düzgün çalışması için birleşik bir küresel düzenleme gerektirdiğini söyledi .

cryptopotato

 

binance.gif