• BITCOIN/TL
  762208,571
  % 1,06
 • ETHEREUM/TL
  45245
  % -0,81
 • RIPPLE/TL
  14.64
  % 3,18
 • BITCOIN CASH/TL
  6328.47,315
  % -0,84
 • LITECOIN/TL
  1766.6
  % -2,41
 • COSMOS HUB/TL
  192.09
  % -2,29
 • CARDANO/TL
  7.08
  % -1,11
 • TETHER/TL
  27.55
  % 0,15

Brezilya Menkul Kıymetler Düzenleyicisi, Latin Amerika’da İlk Bitcoin ETF’sini Onayladı

binance.gif

Görünüşe göre 2021, Bitcoin ETF onayları için yıl oldu, ancak ilk kripto para biriminin performansını izleyen başka bir borsa yatırım fonu – bu sefer Brezilya’da – ortaya çıkacak. Ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM), QR Capital’in başvurusunu kutsadı ve QBTC11 ürünü Sao Paulo borsasında yayınlanacak.

Brezilya’da Bitcoin ETF Onaylandı

Rio de Janeiro’da bulunan QR Capital, kendisini Latin Amerika’daki “en büyük kripto para birimi varlık yöneticisi” olarak tanımlıyor. Şirket kısa süre önce Bitcoin ETF’ye başvurma eğiliminin artmasıyla elini denedi ve bugün erken saatlerde Brezilya’nın bekçi köpeğinin ona yeşil ışık yaktığını duyurdu .

Twitter gönderisinde, borsa yatırım fonunun önde gelen Sao Paulo borsasında (B3 SA (B3) QBTC11 kısaltması altında yayınlanacağı belirtildi.

Chicago Ticaret Borsası (CME) ve CME CF Bitcoin Referans Oranı tarafından alınıp satılan BTC vadeli işlem sözleşmelerinin performansını takip edecek.

QR Capital, Latin Amerika’da ilk Bitcoin ETF’nin piyasaya sürülmesinin, yerel halkın varlıkları depolama ve yönetme konusunda endişelenmeden birincil kripto para birimine daha doğrudan ve daha kolay maruz kalmasını sağlayacağını söyledi.

Kanada Yol Gösteriyor

Yayın, Kanada’daki Bitcoin ETF’lerin son onaylarına değindi. Daha önce CryptoPotato tarafından bildirildiği üzere Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Purpose Investments tarafından başlatılan BTC ETF ürünü olan BTCC’ye onay verdi.

Girişim, piyasaya sürüldükten sonraki ilk ayda büyük başarı elde etti. Purpose Investments dün, Bitcoin ETF’sinin tam bir ayın yıldönümünde yönetim altındaki varlıklarda 1 milyar doları aştığını duyurdu . Şirkete göre bu dönüm noktası, “yatırımcının yeniliğimize olan güvenini ve bu gelişen varlık sınıfına olan talebi” vurguluyor.

Purpose’dan kısa bir süre sonra, ülkedeki menkul kıymetler düzenleyicisi başka bir Bitcoin ETF’sini onayladı . Galaxy Digital ve CI Global Asset Management, Mart ayı başlarında Toronto Borsasında (TSX) başlatılan CI Galaxy Bitcoin ETF’nin (BTCX) arkasında duruyor.

cryptopotato

 

binance.gif