• BITCOIN/TL
  1090615,431
  % 0,04
 • ETHEREUM/TL
  59029
  % 0,78
 • RIPPLE/TL
  17.46
  % -0,54
 • BITCOIN CASH/TL
  6413.72,709
  % -0,37
 • LITECOIN/TL
  2003.76
  % -0,55
 • COSMOS HUB/TL
  268.45
  % 1,20
 • CARDANO/TL
  10.82
  % -2,25
 • TETHER/TL
  28.87
  % -0,20

Borsalardan ve BTC yatırım ürünlerinden Bitcoin çıkışları rekor Kırdı

binance.gif

BTC fiyatındaki son fiyat dalgalanmalarıyla, farklı yatırımcıların varlıklarıyla nasıl etkileşime girdiğini gözden geçirmeye değer. Bir taraftan, merkezi borsalar yılın en büyük günlük çıkışını gördü, ancak diğer taraftan Bitcoin ile ilgili ürünler 141 milyon dolar değerindeki en önemli çıkışları gördü.

Bu Yıl En Büyük BTC Para Çekme İşlemleri

Moskovski Capital’in Baş Yatırım Sorumlusu Lex Moskovski, Glassnode’dan gelen verileri özetleyerek , merkezi borsalardan yapılan son çekimlerdeki artışı gösterdi .

Toplam bitcoin sayısı 22.550’ye eşit olduğu için buna “yılın en büyük net çıkışı” adını verdi. Bu hatırı sayılır miktarı USD açısından değerlendirecek olursak – son fiyat düşüşünden sonra bile kabaca 750 milyon dolar.

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, benzer önemli para çekme işlemleri genellikle kısa bir süre sonra fiyat gelişmelerine yol açar. Örneğin, Ocak ayındaki iki önemli çıkışın ardından BTC’nin fiyatı değer kazanmaya başladı. Benzer bir şey, Bitcoin 40.000 dolara düştükten sonra önceki en büyük geri çekilmede Şubat ayında meydana geldi.

Ama Şimdi, Kötü Haber

Bahsedilen geri çekilmeler yükseliş gelişmeleri olarak görülebilse de, CoinShares’in son raporu kurumların BTC’ye doğru soğumaya başladığını gösteriyor.

Şirketin raporu, Bitcoin ile ilgili yatırım ürünlerinden “kayıttaki en büyük tek hafta çıkışını” vurguladı.

“Olumsuz duygu yine toplam 141 milyon dolarlık çıkış gören Bitcoin’e odaklandı. Çıkışlar, bu yıl görülen net girişlerin %8,3’ünü temsil ediyor ve 2018’in başlarında görülen çıkışlara göre minimum düzeyde kalıyor.”

Bu nedenle eğilim, birincil kripto para biriminin fiyatının üç ayın en düşük seviyesi olan 30.000 dolara düştüğü Mayıs ayında hakim olan olumsuz hissi takiben devam ediyor.

Ruffer Investment’tan yakın zamanda alınan bir örnek, kurumların şu anda BTC’ye yatırım yapmakla gerçekten daha az ilgilenebileceğini gösterdi. Birleşik Krallık devi , tüm Bitcoin pozisyonunu nakite çevirdi ve sadece birkaç ay içinde 1,1 milyar doları aştı.

Ve bazı yatırımcılar BTC’yi düşürürken, ikinci en büyük dijital varlığa sürekli talep gösterdiler.

“Ethereum, yatırımcılar için tercih edilen altcoin olmaya devam ederek toplam 33 milyon dolarlık yatırım ürünlerine giriş görmeye devam ediyor.”

cryptopotato

binance.gif