• BITCOIN/TL
  594703,482
  % 2,76
 • ETHEREUM/TL
  35836
  % 1,57
 • RIPPLE/TL
  10.26
  % 1,35
 • BITCOIN CASH/TL
  5655.92,491
  % -1,48
 • LITECOIN/TL
  1735.51
  % -1,02
 • COSMOS/TL
  314.21
  % 6,46
 • CARDANO/TL
  19.58
  % -0,97
 • TETHER/TL
  9.33
  % 0,15

BNB, LINK ve ADA: Bu altlar için HODLing modelini ne değiştirebilir?

binance.gif

Basında Bitcoin’in % 42’nin üzerindeki hakimiyetiyle, çoğu kripto tüccarına sorulan soru, kripto ayılar neden geçtiğimiz hafta sonu 1 trilyon dolarlık düşüşü görmezden geldi? Şimdi, yaklaşan hafta sonu yaklaşırken, soru daha da gerçek oluyor.

Hem Bitcoin hem de en iyi altcoinlerin piyasa değeri, basın zamanında, düzeltmelere rağmen dip öncesi seviyelere toparlanma yolundaydı ve aynısı, altcoinlerin satış baskısına bir dereceye kadar direndiğini gösteriyor. Dahası, akıllı sözleşme projeleri, DeFi ve NFT pazar yeri belirteçleri de hayatta kaldı. Aslında, TVL’deki önemli düşüşe rağmen, düşük piyasa değerine sahip birkaç proje de bu hafta toparlandı.

DeFiPulse’un ekli grafiğine göre, TVL, Nisan 2021’in sonundaki ortalama düzeyine geri dönmeden önce düştü. Söz konusu iyileşme, büyük ölçüde teminatlı kredilerin ve kredilerin hacmine dayanıyordu. Yine de, Çin’in kripto para birimleri yasağı gibi engellere rağmen , birkaç altcoin satış baskısına direndi ve Bitcoin tekrar düşmeden önce kısa bir süre de olsa 40.000 dolar seviyesine dokunarak toparlandı.

Bitcoin ile yüksek korelasyon gösteren ilk 20’deki birkaç altcoin ile, oynaklık düşük göründüğü için tüccarların portföyleri üzerinde bir etki olabilir.

Gibi üst altcoins durumunda ETH , ADA , BNB ve XRP , oynaklık düşüş uzun vadede karlı çıkabilir.

IntoTheBlock’tan alınan yukarıdaki grafiğe göre, Ethereum’un oynaklığının, 2.629 $’lık basın zamanında fiyat seviyesinde %134 olduğu gözlemlendi. Fiyat rallisi ile oynaklık artarken, dip sırasında oynaklık düştü. Benzer şekilde, BNB, LINK ve ADA için volatilite toparlanma aşamasında katlanarak arttı. Bu, tüccarların ve kripto ayıların 1 trilyon dolarlık düşüşü görmezden gelmelerinin temel nedeni olabilir.

Ayrıca zombi projeleri olarak ortaya çıkan akıllı kontrat projelerinin sayısı iki hafta önceki düzeltmeden bu yana düştü. Akıllı sözleşme kullanımındaki ve tüccar sayısındaki artışla birlikte, ilk 10 altcoin ve en iyi DeFi jetonlarındaki istikrar ve büyümenin yükselişte olması muhtemeldir.

Tüccarlar bir sonraki düşüşten ne bekliyor? Oynaklık fiyatla birlikte düşerse, bir sonraki düşüşün, son bir yılda BNB, LINK ve ADA gibi altcoinleri elinde tutan HODLer’larda daha fazla birikim ve artışa yol açması muhtemeldir. Bu, en iyi altcoinler için HODLer kompozisyonunu değiştirir ve bu, fiyat rallisi değiştikçe dikkat edilmesi gereken bir ölçüdür.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif