• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bluzelle (BLZ) Geliştiriciler İçin Hibe Programını Açıkladı

binance.gif

Bluzelle (BLZ) merkezi olmayan veritabanı ekibi tarafından duyurulan ilk büyük ölçekli finansman girişimi. Bluzelle’nin dPoS’unun üzerine inşa edilen sansüre dirençli projelerin geliştiricileri arasında toplam 500.000 dolar dağıtılacak.

Bluzelle tarafından sansüre dirençli merkezi olmayan uygulamaları hedefleyen bir hibe programı başlatıldı. Kazananlar için ayrılan toplam fon miktarı 500.000 dolar olarak belirlendi.

Ayrıca Bluzelle, teknik uzmanlık, teknoloji ve iş danışmanlığı ile erken aşamadaki ürünleri destekleyecek. Bluzelle, başarılı projelerde sahiplik payı almayacak. Programı düzenleyenler, başarılı ürünlerin geliştirmeye devam edeceğini ve daha sonraki finansman turlarında para toplayacağını umuyor.

Bluzelle ağ CEO’su Neeraj Murarka, sansüre dirençli merkezi olmayan uygulamaların hayati önemini vurguluyor:

”Programımız, en iyi geliştiricilere Bluzelle teknolojisinden yararlanarak yeni nesil sansüre dirençli uygulamalar sunarak ifade özgürlüğünü ve ifade özgürlüğünü gerçeğe dönüştürmeyi sağlar.”

Tüm başvuru sahiplerinin projeleri, Bluzelle’ın kendisi de dahil olmak üzere üçüncü bir şahıs tarafından kapatılmaya karşı güvenilir bir şekilde korunmalıdır.

Sansüre dirençli önemli kullanım durumlarına açığız

Bluzelle, başvuranın Bluzelle DB’deki dApp’leri olarak memnuniyetle karşılanacak bir dizi kavram yayınladı. Merkezi olmayan web barındırma mekanizmalarını, eşler arası oylama çerçevelerini, kullanıcıların veri gizliliğine odaklanan merkezi olmayan sohbetleri, blok zinciri e-posta benzeri sohbet ve iletişim hizmetlerini ve daha fazlasını içerir.

Program, 3 Şubat 2021’de yayınlanacak olan Bluzelle ana ağının lansmanını kutluyor.

Program duyurusu sırasında Bluzelle ekosistemi, Discord’a yaklaşık 2.000 geliştiriciyi dahil etmiş, Matic Network (MATIC) ve Polkadot (DOT) dahil olmak üzere en iyi blok zinciri ekipleriyle ortaklıklar kurmuş ve şemsiyesi altında 10 proje başlatmıştı.

u.today

binance.gif