• BITCOIN/TL
  567763,367
  % -0,59
 • ETHEREUM/TL
  39661
  % -0,79
 • RIPPLE/TL
  10.9
  % -1,13
 • BITCOIN CASH/TL
  2410.44,688
  % 0,25
 • LITECOIN/TL
  2010.86
  % 0,57
 • COSMOS HUB/TL
  224.28
  % 0,44
 • CARDANO/TL
  7.88
  % -0,66
 • TETHER/TL
  20.97
  % -0,01

Bloomberg Analisti, Bitcoin’in Fiyatının 100.000 Dolara Ulaşabileceğini Söyledi

binance.gif

Bloomberg analisti Mike McGlone, sosyal medyada, son kripto para birimi fiyat düşüşünün BTC‘nin “genişletilmiş bir boğa piyasasını destekleyen nedenlerle” fiyat düşüşünü ve madeni para başına 100.000 $ ‘a ulaşma yolunu gördüğünü açıkladı.

Bir tweet’te analist, kripto para biriminin düzeltilmesi için belirtilen birincil faktörün aşırı enerji kullanımı olduğunu, ancak bu kullanımın “dünyanın en büyük merkezi olmayan ağının gücünü” temsil ettiğini belirtti.

McGlone ayrıca, görünüşte çeşitli BTC madencilerinin yenilenebilir enerji kullanma çabalarına atıfta bulunarak, kripto para madencilerinin “daha yeşil hale geldiğini” de sözlerine ekledi. Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli otomobil markörünün artık çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin ödemelerini kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından bu ayın başlarında kripto para birimi fiyatları düştü.

Kripto topluluğu duyuru üzerine Musk ile çatışırken, CEO daha sonra firmanın “elmas ellere” sahip olduğunu söylemeden önce BTC hisselerini satabileceğini ima etti. Bugün erken saatlerde, yeni bir Bitcoin Madencilik Konseyi’nin “enerji kullanım şeffaflığını teşvik ettiği” ve madencileri yenilenebilir enerji kullanmaya teşvik ettiği ortaya çıktı.

Daha önce McGlone, verilerin amiral gemisi kripto para biriminin “ana akıma girdiğini” ve kripto para birimindeki düşüşün hisse senedi piyasaları üzerinde etkisi olduğu için “kendi lehine eğilmiş potansiyel sonuçlar” olduğunu gösteriyor gibi göründüğünü açıklamıştı.

CryptoGlobe’un bildirdiği gibi, analist, Bitcoin fiyatının geçen yılın sonlarında 20.000 $ ‘a çıkacağını doğru bir şekilde tahmin etti ve BTC’nin bu yıl parabolik bir ralliye girebileceğini tahmin etti. Şubat ayında, yatırımcılar fonları altından çıkardıkça ve bir numaralı kripto para birimine bahis oynadıkça BTC’nin 50.000 $ seviyesine doğru hareket edebileceğini tahmin etti .

cryptoglobe

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

 

binance.gif