• BITCOIN/TL
  564718,172
  % -1,46
 • ETHEREUM/TL
  38835
  % -1,19
 • RIPPLE/TL
  10.79
  % -0,03
 • BITCOIN CASH/TL
  2345.18,112
  % -0,76
 • LITECOIN/TL
  1865.31
  % -2,06
 • COSMOS HUB/TL
  217.62
  % -2,84
 • CARDANO/TL
  7.79
  % -0,29
 • TETHER/TL
  20.78
  % 0,56

Blockstream ve Square Aracılığıyla, ABD’de Güneş Enerjili Bitcoin Madenciliği Başlatılacak

binance.gif

Jack Dorsey, Bitcoin ağına desteğini bu sefer işlettiği finansal hizmetler şirketi Square Inc aracılığıyla göstermeye devam ediyor. Firma, açık kaynaklı, güneş enerjili bir BTC madencilik tesisi inşa etmek için Blockstream ile ortaklık kurdu.

ABD’de Güneş Enerjili Bitcoin Madenciliği Geliyor

Elon Musk, Tesla’nın ürünleri için BTC ödemelerini terk etmesinin birincil nedeni olarak varlığın enerji tüketim seviyelerini gösterdiğinden beri Bitcoin madenciliği kripto para topluluğu içinde ve dışında sıcak bir konu haline geldi .

O zamandan bu yana bir aydan kısa bir süre geçmesine rağmen, çok sayıda kuruluş ve önde gelen kişi, Bitcoin Madencilik Konseyi’nin kurulması da dahil olmak üzere bu endişeleri gidermek için şimdiden adımlar attı .

En son girişim Blockstream ve Square’den geliyor. İki taraf , Blockstream’in ABD’deki maden sahalarından birinde açık kaynaklı, güneş enerjisiyle çalışan bir madencilik tesisi oluşturmak için bir araya geldi .

Proje ekonomisinin ayrıntılarını ve “yenilenebilir enerjiyle çalışan bir Bitcoin madeni inşa etmekten elde edilen bilgileri” paylaşarak tüm süreç boyunca şeffaf kalmaya söz verdiler.

Square ve Blockstream, “farkındalığı artırmayı ve Bitcoin madenciliğinin yenilenebilir enerjiyle birlikte temiz enerji geçişine nasıl yardımcı olabileceğini göstermeyi” amaçlıyor.

Bunu yapmak için Blockstream, bitcoin madenciliği ve güç çıkışı dahil olmak üzere projenin performansının gerçek zamanlı ölçümlerini gösteren ücretsiz bir erişim panosu başlatacak.

“Gerçek dünyada yenilenebilir bir madencilik tesisinin sadece mümkün olduğunu göstermeyi değil, aynı zamanda Bitcoin’in dünyayı sürdürülebilir bir geleceğe doğru hızlandırdığını ampirik olarak kanıtlamayı umuyoruz.” dedi Blockstream’in CIO’su ve Madencilik Başkanı Chris Cook.

Square 5 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Finansal hizmetler şirketi tesise 5 milyon dolar yatırım yapacağını, Blockstream ise gerekli altyapıyı sağlayacağını söyledi. Square’in Küresel ESG Lideri Neil Jorgensen, projenin “hepimizin temiz enerji Bitcoin madenciliğinin belirli birim ekonomisini birlikte öğrenmemize olanak sağlayacak sürekli, şeffaf bir vaka çalışması olarak hizmet edeceğini” belirtti.

Böylece Square, birincil kripto para birimine verdiği desteği ikiye katladı. CryptoPotato daha önce firmanın 50 milyon dolar tahsis ederek BTC’yi bilançosuna koyduğunu bildirmişti .

Ek olarak, şirketin CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin ağının önemini açıkça övdü ve özetledi. Bu tür en son örnek, BTC’yi hayatındaki en önemli çalışma olarak adlandırdığı 2021 Bitcoin Konferansı sırasında birkaç gün önce geldi . Ayrıca, gerekirse Bitcoin için Square ve Twitter’dan ayrılacağını söyledi.

cryptopotato

binance.gif