• BITCOIN/TL
  1114384,655
  % 2,06
 • ETHEREUM/TL
  60489
  % 2,59
 • RIPPLE/TL
  17.64
  % 1,30
 • BITCOIN CASH/TL
  6488.14,662
  % 1,01
 • LITECOIN/TL
  2055.47
  % 2,40
 • COSMOS HUB/TL
  272.03
  % 1,41
 • CARDANO/TL
  11.03
  % 1,76
 • TETHER/TL
  28.92
  % 0,22

Blockstream, 25 Milyon Dolarlık Bitcoin Madencilik Ekipmanı Satın Aldığını Açıkladı

binance.gif

Popüler blockchain şirketi Blockstream, MicroBT’nin WhatsMiner M30s Bitcoin madencilik donanımından 25 milyon dolar değerinde alım yaptı.

Blockstream , donanımı Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da bulunan çeşitli madencilik tesislerine yerleştirmeyi planladığını duyurdu .

Çok Gizli Bir Madencilik Tesisi

Ayrıca Blockstream, madencilik ekipmanlarının bir kısmını yakında açmayı planladığı yeni bir “çok gizli” madencilik tesisine tahsis edeceğini açıkladı.

Müşterilerine güvenilir çözümler sunmaya devam etmeyi dört gözle beklediğinden, satın alma, şirketin kurumsal sınıf barındırma hizmetlerine önemli bir katkı olacaktır.

Blockstream, madencilik barındırma hizmetini 2017’de başlattığından beri, operasyonu, Fidelity Center for Applied Technology (FCAT), LinkedIn kurucusu Reid Hoffman ve diğerleri de dahil olmak üzere birçok kurumsal tabanlı müşteriyi çekti.

Duyuruya göre, şirket şu anda Kuzey Amerika’daki operasyonları için 300 megavattan fazla kapasiteye sahip olduğunu söyledi.

Bitcoin Madenciliğiyle İlgilenen Kurumsal Müşteriler

Firma, Bitcoin madenciliği faaliyetlerine dahil olmak isteyen daha fazla kurumsal müşteri ile bu yıl boyunca faaliyetlerini büyütmeyi taahhüt ettiğini de sözlerine ekledi.

Blockstream’in baş strateji sorumlusu Samson Mow, “MicroBT ile ilişkimizi sürdürmekten heyecan duyuyoruz ve bu son grup, hosting müşterilerimize Bitcoin ağının güvenliğine katkıda bulunmak için son derece güvenilir bir temel sağlayacak” dedi.

Varlığı boyunca, blockchain teknolojilerinin lider sağlayıcısı, çeşitli madencilik donanımlarının kapsamlı testlerine dahil olmuştur ve MicroBT’nin WhatsMiner’ından daha iyi bir madenci olmadığına ikna olmuştur.

MicroBT Başkan Yardımcısı Sunny Liu, geliştirmeyle ilgili olarak, Blockstream’in Çin dışında bulunan firmalar için WhatsMiner M30s Bitcoin madenciliği donanımını test etmesinden sonra her iki firmanın da anlaşmayı imzaladığını söyledi .

Liu, Blockstream’in daha sonra büyük miktarda donanım siparişi vermesinin M30s serisine olan güvenini gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin Madencilik Donanım Satışı

Bu ayın başlarında Bitcoin (BTC) fiyatındaki son artışla, birkaç yatırımcı varlık sınıfına dahil olmanın yollarını arıyor ve madencilik olası yollardan biri gibi görünüyordu.

Bitcoin madencilik donanımının satışı da önemli ölçüde arttı ve üreticiler hala talepleri karşılamakta zorlanıyor.

cryptopotato

binance.gif