• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BlackRock CEO’su Kripto Büyük Bir Varlık Sınıfı Olabilir

binance.gif

BlackRock CEO’su Larry Fink, müşterilerinden yeterli kurumsal talep olmamasına rağmen, kripto para birimi endüstrisinin “büyük bir varlık sınıfı” haline gelebilecek potansiyelini özetledi. Ayrıca, kripto yatırımcılarının dijital varlıkları geleneksel para birimlerinin yerine geçecek şekilde ele almaması gerektiğini savundu.

BlackRock CEO’su Crypto’dan Büyüledi

2020’nin sonlarında mevcut boğa piyasasının başlangıcından bu yana, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, sık sık çeşitli kripto para birimi girişimlerine bağlanmıştır. Son raporlar , CME Mart 2021 BTC vadeli işlem sözleşmelerinin bir kısmını satın alarak ve 360.000 $ kazanç elde ederek, işletmenin Bitcoin dünyasına ilk yatırım düşüşünü vurguladı.

Kuruluşun CEO’su Larry Fink, daha önce BTC’nin bir değer deposu statüsüne ulaşma potansiyeline işaret etti , ancak sonuçta karar vermek için hala erken olduğunu belirtti.

Bir esnasında mülakat bugünden CNBC Squawk Box ile olsa da, yürütme başarılı Coinbase dün listeleme yönlendirmek özellikle sonra, kripto alanı önemli ölçüde daha boğa gibiydi.

Hala ona hayranım. Kaç kişinin buna odaklandığı beni cesaretlendiriyor. Anlatım beni cesaretlendiriyor. Harika bir varlık sınıfı haline gelebilir. “

Yine de Fink, kripto para birimleri ile fiat para birimleri arasındaki farkı ayırt etti ve dijital varlıkların ikincisinin yerini almayacağını belirtti. Hükümetlerin ve merkez bankalarının sonunda CBDC olarak bilinen “dolar ve diğer para birimlerinin kripto para birimlerini” geliştirip serbest bırakacağına inanıyor. Bu nedenle, yatırımcılar dijital varlıkları “para biriminin ikamesi” olarak düşünmemelidir.

BlackRock’ta Kurumsal Talep Hala Tam Olarak Yok

Fink, kendisinin ve örgütünün kripto para birimi alanındaki gelişmeleri “hala izlediğini” açıkladı, ancak BlackRock müşterilerinden gelen önemli kurumsal talep eksikliğini özetledi.

“Size dünya çapındaki yatırımcılarımızdan bahsedeceğim – bu konuda çok fazla araştırmamız yok. Ona yatırım yapıyoruz. Biz onu inceliyoruz; ondan para kazandık. Ancak size dünya çapındaki kurumlar tarafından geniş tabanlı ilgi gördüğümüzü söylemek için burada değilim. “

Yorumları, kripto para birimi topluluğundaki genel düşünceyle biraz çelişkili görünüyor. Geçtiğimiz birkaç ayda bitcoin, MicroStrategy , MassMutual, Tesla, Ruffer Investment, One Asset River Management ve daha fazlasının girişini gördü .

Ayrı olarak, önde gelen dijital varlık yöneticisi Grayscale, 50 milyar doları aşan AUM’si ile büyük bir artış yaşadı . Sadece karşılaştırma için, şirketin 2020’nin başlarında AUM’da yaklaşık 2 milyar dolar vardı.

cryptopotato

 

binance.gif