• BITCOIN/TL
  565659,273
  % -0,46
 • ETHEREUM/TL
  35398
  % -1,92
 • RIPPLE/TL
  10.41
  % -2,50
 • BITCOIN CASH/TL
  5655.38,337
  % -4,36
 • LITECOIN/TL
  1714.11
  % -1,69
 • COSMOS/TL
  305.13
  % -2,10
 • CARDANO/TL
  20.04
  % -1,83
 • TETHER/TL
  9.29
  % -0,47

Bitcoin’in son toparlanmasının bununla çok ilgisi var

binance.gif

Daha büyük pazar, son birkaç yılda Bitcoin’in değerini anlamaya çalıştı . Birçoğu genellikle bir varlık olarak piyasa fiyatına sabitlenirken, diğerleri finansal özgürlüğü kolaylaştıran Bitcoin gibi daha temel bir şey türetir.

Buna paralel olarak, Bitcoin ağı, yani blok zincirinin kendisi de eşit derecede önemlidir. Zamanla, değeri BTC’nin fiyat hareketine katkıda bulunmuş olabilir.

Ancak ayrıntılara dalmadan önce, Bitcoin blok zincirinin son durumunu analiz edelim.

Hash oranı olayı ve zorluk ayarı

Kripto endüstrisi, kısa süreli hafızasıyla ünlüdür ve birçoğu son hash oranı ikilemini unutmuş durumda. 9 Temmuz’da hash oranı, 2019’dan bu yana kaydedilen en düşük hash oranı olan 88 EH/s’ye düştü.

Basın zamanında, aynı şey iyileşme sürecinde gibi görünüyordu ve son birkaç gün içinde %15 arttı. Aslında, oran tekrar 100 ETH/s’nin üzerine çıktı. Benzer şekilde, ağ zorluğu da 2011’den beri olmayan dört olumsuz düzenleme dönemine tanık oldu. Dolayısıyla, hem fiyat hem de hash oranı görünüşte aynı yönde ilerliyor.

Şimdi, zamanla, aralarında baskın bir ilişki olmadı.

Aslında, veri anlaşılacağı fiyat bir eğimde olmuştur her, karma oranı özellikle benzer bir yörünge aldı söylediği bildirildi. Şimdi, teknik şemalar altında, mükemmel bir anlam ifade ediyor. Fiyat  yükselişte olduğunda , madenciler Bitcoin madenciliği konusunda daha fazla teşvike sahiptir ve yükseliş rallileri sırasında madencilik operasyonları kurmak telaşlı olabilir. Ek bir rekabet var ve madencilerin madenciliğin ne kadar süre kârlı kalacağını değerlendirmeleri gerekiyor.

Aynı düşünceye uygun olarak, Bitcoin’in ağ değerinin başladığı yer burasıdır. Bitcoin madenciliği için bu aciliyet, yalnızca BTC’nin fiyatı daha yüksek bir ortalamayı koruduğunda ortaya çıkar. Bu, tarihsel olarak güçlü yükseliş rallileri başlatan hash oranında bir artışı tetikler.

Bitcoin madencilerinin bakış açısı

Bu nedenle, BTC madencilerinin ağ değeriyle aşırı derecede ilgili oldukları ve teslim olduklarında veya biriktikleri zaman, herhangi bir zamanda BTC ağının ne kadar değerli olduğuna da büyük ölçüde bağlı olduğu sonucuna varılabilir.

Madenciler teslim olmaya başladıklarında, doğal ağ değerinde bir düşüşe tanık olduklarının bir işaretidir ve bu da yanlışlıkla BTC’nin fiyatını grafikte geride bırakır. Bu nedenle, Bitcoin’in ağ değeri, BTC’nin trend yörüngesinin önemli bir parçası olmaya devam ediyor ve mevcut toparlanması yalnızca listelerde sürekli bir tırmanma nedenine yardımcı oluyor.

ambcrypto

binance.gif