• BITCOIN/TL
  548065,112
  % -4,80
 • ETHEREUM/TL
  38499
  % -4,16
 • RIPPLE/TL
  10.79
  % -5,72
 • BITCOIN CASH/TL
  2308.96,296
  % -6,24
 • LITECOIN/TL
  1859.48
  % -7,79
 • COSMOS HUB/TL
  211.89
  % -7,28
 • CARDANO/TL
  7.48
  % -6,75
 • TETHER/TL
  21.3
  % 1,05

Bitcoin’in önümüzdeki günlerde büyük adımlar atması için bu engeli aşması gerekiyor

binance.gif

7 Eylül çöküşünden sonra, fiyatların konsolidasyonu sırasında bile spot piyasada Bitcoin birikimi devam etti. En iyi kripto para borsalarındaki arzın düşmeye devam etmesiyle, odak şimdi türev piyasasına kaydı. Özellikle, Vadeli İşlemler ve Opsiyon piyasası, piyasa duyarlılığı ve en iyi madeni paradan beklentiler hakkında bazı ilginç gözlemler sundu.

Piyasa böyle görünüyor

Satış sırasında çok kısa bir negatif fonlama oranları döneminden sonra, kalıcı piyasalar hafif pozitif fonlama oranlarına geri döndü ve bu da trader’ların hala yukarı yönlü bir fiyat momentumu beklediklerini gösteriyor. Bununla birlikte, daha büyük eğilim tarafsız görünüyordu veya analist Lex Moskovski’nin dediği gibi, piyasa “inanmama” içinde olabilir.

Ayrıca, vadeli işlem piyasasındaki günlük işlem hacmi, açık pozisyon (OI) 10 Eylül’de dibe vurduktan sonra yükselmeye başlasa da, ani çöküşün ardından nispeten düşük kaldı. 17 Eylül için tüm borsalarda açık faiz 8,57 milyar dolar civarındaydı. bir gün önce kaydedilen 9 milyar dolardan daha düşük.

Ecoinometrics tarafından geçen haftaki analizi kaydetti açık ilgi ve ortalama günlük hacmi azalan eğilimi henüz dibe olsaydı o tamamen ticari faaliyeti açısından, bu açık değildir. Bu, flaş çöküşünden sonra artan açık ilgiye rağmen. Aslında, CME Bitcoin opsiyon piyasasına bir bakış, duyarlılığın henüz öfori moduna dönmediğini söylüyor.

Piyasa hala uzun vadeli yükseliş mi?

BTC’nin fiyatı spot piyasada konsolide olsa da, opsiyon tüccarları kral para üzerinde uzun vadeli yükseliş eğiliminde görünüyordu. Özellikle, OI by Strike, 50 bin dolarlık yaklaşık 10 bin Çağrı sözleşmesi ve sırasıyla 60 bin dolarlık ve 90 bin dolarlık yaklaşık 9 bin Çağrı sözleşmesi sundu.

Bunlar, özellikle spot piyasa konsolidasyonu sırasında bir piyasa için iyi rakamlardı. Ayrıca, Zımni Oynaklıktan Gerçekleşen Oynaklığa yayılımı bile, en son 26 Mayıs civarında görülen bir seviye olan neredeyse %1’lik en yüksek seviyesinde görünüyordu. IV ve RV arasındaki bu yüksek fark, hem gelecekte güçlü fiyat artışlarının hem de keskin fiyat artışlarının göstergesi olabilir. piyasa değişiklikleri. Endişe verici olan, IV ve RV’deki bu yüksek farkın, fiyatlar Mayıs ayı zirvelerinden çok daha düşükken gelmesiydi.

BTC nereye gidiyor?

Fiyatların konsolide olmasıyla birlikte, tüm borsalar için açığa satış tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı ve bu da piyasanın BTC fiyat artışı konusunda hala bir ikilemde olduğu anlamına geliyordu. Ek olarak, perakende tüccarlar geçmişte Bitcoin’de en çok yükselişe geçenler oldu, ancak şimdi perakende kalabalığın tuttuğu net uzun pozisyon miktarı hala 2020 temel çizgisinde kaldı. Ecoinometrics’in belirttiği gibi, Ocak ayındaki zirveden hala %50 daha düşük .

Yukarıda bahsedilenler düşüş eğilimi göstermese de, trende de geri dönmediler. Bununla birlikte, 21 Eylül için opsiyon OI değişikliği 50 bin dolarlık BTC için neredeyse 357DBT’ye sahip, bu da piyasanın yukarı yönlü bir hareket beklediği anlamına geliyor. Ancak hafta sonları BTC için zorlu geçti, bu nedenle Bitcoin’in önümüzdeki hafta bazı büyük hamleler yapması için hafta sonunu fiyatları düşürmeden geçmesi gerekiyor.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif