• BITCOIN/TL
  1143119,742
  % 0,32
 • ETHEREUM/TL
  62639
  % 0,36
 • RIPPLE/TL
  17.94
  % 0,23
 • BITCOIN CASH/TL
  6559.71,703
  % -0,34
 • LITECOIN/TL
  2070.94
  % -1,12
 • COSMOS HUB/TL
  273.34
  % -2,36
 • CARDANO/TL
  11.27
  % -0,98
 • TETHER/TL
  28.93
  % -0,06

Bitcoin’in deki Düşüş Daha Bitmemiş Olabilir?

binance.gif

Bitcoin’in son fiyat düşüşü ani olmadı, özellikle de grafiklerde işaretler olduğu için. Aslında, fiyatın zincir içi analiz, korku ve açgözlülük endeksi, oynaklık ve ağ momentumu dahil olmak üzere 50.000 $ metriği aştıktan sonra fiyatta bir düşüşe işaret eden birkaç ölçüm vardı.

Bitcoin‘in fiyat hareketleri için en kritik olan madencinin faaliyeti, aynı zamanda Bitcoin’in fiyatının yakında daha da düşeceğini ima ederek fiyat düşüşünü de işaret etti. Bitcoin madencileri, neredeyse her piyasa döngüsünde en çok satanlardır, bu nedenle madencilerden tutarlı bir Bitcoin satışı vardır . Madencilik havuzlarından ve bireysel madenci cüzdanlarından gelen bitcoinler, neredeyse her piyasa döngüsünde likidite yaratarak spot borsalara çarptı. Ek olarak, Bitcoin’in piyasa döngüsündeki bu kritik konum, madencilerin zincir üzerindeki davranışlarını sinyalleri elde etmek için ideal hale getirir.


CoinMetrics’in ekli grafikteki etiketli madenci çıkışlarının oranı, geçmişte spot ve türev borsalarında madenci çıkışlarındaki değişiklikleri vurgulamaktadır. Bitcoin fiyatındaki düşüşten hemen önce , borsaları tespit etmek için madenci girişleri zirveye veya yerel zirveye ulaştı.

Son durumda, 37.000’e ulaştı. Çok geçmeden, kripto varlık 47.000 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı. Bununla birlikte, borsalardaki Bitcoin net akışları daha da artarsa, fiyatta daha fazla düşüşe işaret eder. Başka bir kritik ölçü olarak kabul edilen Bitcoin MPI, 21 Şubat’ta 3.5’ten 1.94’e düştü.

Madencinin pozisyon endeksi veya MPI değeri 2’den büyük olduğunda, madenciler satış yaptığı için yüksek satış baskısı vardır. MPI değeri basın tarihinde 1,94 olduğundan, 2’ye yakın olduğundan, satış baskısının düşmesine rağmen madencilerin hala satış yaptığı sonucuna varılabilir.

Son olarak, madencilerden gelen en büyük girişlerin, diğer en iyi borsaların yanı sıra Binance ve Huobi’yi vurması belki de endişe verici. Aslında, Binance’e Bitcoin girişi hala listelerde.

Binance’e Bitcoin girişi düşüşün ardından 47.000 dolar seviyesine yükseldiğinden, fiyatta bir düzeltme olasılığı daha var. Binance’e girişler nihayet düştüğünde, kısa vadede satış baskısında düşüş ve fiyat istikrarına işaret edecek.

 

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif