• BITCOIN/TL
  566452,452
  % -0,19
 • ETHEREUM/TL
  35698
  % -1,67
 • RIPPLE/TL
  10.43
  % -2,67
 • BITCOIN CASH/TL
  5688.92,750
  % -4,40
 • LITECOIN/TL
  1719.87
  % -1,75
 • COSMOS/TL
  306.67
  % -3,15
 • CARDANO/TL
  20.08
  % -2,19
 • TETHER/TL
  9.31
  % -0,18

Bitcoin’in 30.000 Dolara Düşmesinin Arkasındaki Olası Nedenler

binance.gif

Bitcoin, başka bir kötü satışın ortasında. Öğleden sonra, en iyi kripto para birimi Bitstamp borsasında gün içi en düşük değer olan 30.969 dolara düştü.

Bitcoin

Bybt tarafından sağlanan verilere göre, son 24 saatte neredeyse 1 milyar dolar değerinde kripto para birimi tasfiye edildi .

Hazine sekreteri adayı Janet Yellen, Salı günkü onay duruşmasında Bitcoin‘in terörizmin finansmanı ve kara para aklamadaki varsayılan rolü hakkında bazı tatsız yorumlar yaptıktan sonra Bitcoin baskı altında kaldı :

Zamanla bu değişimi gerçekleştirecek teknolojiler ve bu konularla başa çıkma yöntemlerimizin, teknoloji terörü finansmanı, değişen teknoloji, kripto para birimleri ile birlikte değiştiğinden emin olmalıyız.

Kontrol dışı Tether FUD

Bitcoin piyasasını manipüle eden en büyük stabilcoin ihraççısı hakkındaki temelsiz komplo teorilerini yayan “Tether truthers”, son zamanlarda tamamen çıktı. Tether’in ana şirketi ve bağlı kuruluş Bitfinex’in ana şirketi olan iFinex, yakın tarihli bir mahkeme dosyalamasına göre belge üretim süreciyle neredeyse tamamlandı .

(Kanıtlanmamış) çifte harcama korkuları

Bugün erken saatlerde, bir kripto para birimi medya kuruluşu, Bitcoin’in çift harcama işleminden muzdarip olmasıyla ilgili yanıltıcı bir başlık içeren sorumsuz bir makale yayınladı. Bu, elbette, kripto para birimi evangelisti Andreas M. Antonopoulos’un açıkladığı gibi , yalnızca sıradan bir blok yeniden yapılanmaydı :

Söylenmesi gerektiğinde: çifte harcama olmadı. Yanlış bilgilerle dolu bazı çok kötü raporlar oldu, ancak bu yaygın bir olaydır. Bir blok yeniden düzenlendi, bu da yaygın bir olay … Tek bir harcama oldu. İki bloktan yalnızca biri zincirdedir ve iki rakip işlemden yalnızca biri zincirdedir. Bitcoin blok zinciri çift harcamayı * engelledi *. Zincirleme bir yeniden organizasyon yaptı.

Guggenheim Bitcoin’den bahsediyor

Guggenheim CIO’su Scott Minerd, CNBC’deki son röportajında, Bitcoin’in 20.000 dolar ‘a tamamen geri dönebileceğini iddia ederek tüyler ürpertici bir düşüş çağrısı yaptı. İster bir pazarın zirvesini gerçekten görsün, ister sadece daha düşük bir fiyatla satın almak istesin, piyasa bunu dikkate almadı.

Bitcoin nispeten küçük bir pazar olmaya devam ettiğinden, balinaların (büyük sahipleri) hala çok büyük bir etkisi var. CryptoQuant, bugün erken saatlerde borsalara toplu para yatırmaya başladıklarını belirtti.

u.today

binance.gif