• BITCOIN/TL
  1091041,435
  % -0,17
 • ETHEREUM/TL
  58981
  % 0,26
 • RIPPLE/TL
  17.45
  % -0,61
 • BITCOIN CASH/TL
  6414.45,475
  % -0,62
 • LITECOIN/TL
  2005.36
  % -0,48
 • COSMOS HUB/TL
  269
  % 1,31
 • CARDANO/TL
  10.85
  % -2,40
 • TETHER/TL
  28.87
  % -0,11

Bitcoin’i görmezden gelenler ‘başka bir risk’ alıyor

binance.gif

Günümüzde, Bitcoin zaten ‘alternatif varlık’ olarak temel hazırladı, aksi düşünenler hala var. Topluluktaki pek çok kişi son birkaç yıldır aynı konuda tartışıyor. Bu, Katmanlı Para Yazarı Nik Bhatia ile son ‘Bitcoin Ne Yaptı’ podcastindeki tartışma konusuydu .

“Bitcoin’i görmezden gelen mütevelli heyetleri başka bir risk alıyor: parasal gerçekliği doğru bir şekilde tanımlayamama.”

BTC devrilme noktası hakkında konuşan Bhatia şunları ekledi:

Şu ana kadar yaptığımız hareket patlama değil. Bu bizi tam hızımıza geri getiriyor. Patlama henüz gelmedi. Ayrıca, hepimizin bildiği gibi, arz esnek değil, bu nedenle yaşadığımız talep artışı çok heyecan verici ve bir devrilme noktasındaymışız gibi geliyor. ”

BTC için güvene dayalı görev konusunda Bhatia, varlık yönetimi endüstrisinin ikiye ayrıldığını belirtti. Ekledi:

“Bir tarafta, ileri görüşlü araştırmacılar, Bitcoin’in bildiğimiz şekliyle parasal teknolojiyi değiştirdiği sonucuna vardılar. Öte yandan, ister bitcoin’i hararetle reddediyor isterse sadece kenarda oturuyor olsun, herkes var. ”

Sunucu Peter McCormack, son örneklere atıfta bulunarak aynı şeyi yineledi. “Daha önce kripto para biriminden vazgeçen en deneyimli yatırım profesyonelleri ya dahil oluyor ya da bir şeyleri kaçırmış olabileceklerini kabul ediyorlar.” CEO’su 2017’de Bitcoin’i ‘dolandırıcılık’ olarak iddia eden JP Morgan Chase, müşterileri için BTC yatırımını dahil eden kurumlardan biriydi .

Bhatia, kripto para birimini ihmal eden kurumlar için iki olası senaryo ortaya koydu. Dedi ki:

“Varlık Yöneticileri, Bitcoin Sahibi Olmak Artık Güvene Dayalı Göreviniz – sadece ekonomik fayda için değil, aynı zamanda toplumsal değişim için de.”

Ayrıca şunları ekledi:

“Şimdi bir büyüme yöneticisi olarak Bitcoin’i görmezden geliyorsan, bu gezegende alternatif parasal gerçekliğin ortaya çıktığını görmezden geliyorsun.”

Yazar, BTC’nin değişken doğasını kabul etmekte hızlı davrandı. Dedi ki:

“Henüz bitcoin’e tahsis etmemiş bir yatırım yöneticisi için geriye kalan tek savunulabilir mazeret fiyat oynaklığıdır .”

Ama yine de ilginç bir noktaya sahipti:

“…. Ancak fiyat oynaklığı mutlaka doğrudan riske eşit değildir ve karmaşıklık burada yatmaktadır. Fiduciaries, fiyat dalgalanması nedeniyle bitcoin’i portföylerden hariç tutma görevine sahipler, ancak aslında tamamen ayrı bir riski göze alıyorlar: parasal gerçekliği doğru bir şekilde tanımlayamama. ”

ambcrypto

binance.gif