• BITCOIN/TL
  1147178,185
  % 0,55
 • ETHEREUM/TL
  62822
  % 0,79
 • RIPPLE/TL
  18
  % 0,59
 • BITCOIN CASH/TL
  6567.48,505
  % -0,19
 • LITECOIN/TL
  2076.3
  % -0,75
 • COSMOS HUB/TL
  273.88
  % -1,88
 • CARDANO/TL
  11.32
  % -0,73
 • TETHER/TL
  28.95
  % 0,11

Bitcoin’den Yeni Rekor 27 Dolara Yükseldi

binance.gif

Bitcoin‘de 26.940 dolar ‘lık yeni  rekor bir seviyeye birkaç saat önce ulaşıldı. Bu hareket, son 24 saatte kripto kralının fiyatına % 7,5 daha ekledi.

Şu anda fiyatlar 27.700 dolar civarında işlem görüyor hafif bir gerileme söz konusu bu son dönemdeki en yüksek seviyeden çok uzak değil ve göstergeler hala fiyatları 30.000 dolar veya ötesine taşıyabilecek daha fazla yükseliş ivmesi olduğunu gösteriyor.

Analist Josh Rager basitçe ifade ediyor ;

“Bitcoin’in şu anda 30.000 dolar ‘a 20.000 dolar’ dan daha yakın olması biraz çılgınca,”

Bir diğer analist ‘Bitcoin Jack’, mevcut seviyelerin potansiyel bir devrilme geliştirebileceğini ve bunun da ağır bir düzeltmeye yol açabileceğini belirtti.

26,6 – 30.000 dolar BTC , potansiyel bir devrilmenin gelişebileceği bir bölgedir, ancak yine köşegenlerin altına düşerek büyük bir düzeltmeye yol açarak teyit edilir.

Devrilme olmadan, fiyat 36-42K’ya korkarak dik devam edecek gibi görünüyor.

 

 Bitcoin’deki Büyük Hareketliliğin Nedenleri

Temel bir perspektiften, Kasım ayının başından bu yana Bitcoin’in iki katına çıkan bu destansı ralli için bir dizi ivme sağlayan etkenler oldu . Grafikler 2017’deki gibi görünebilir, ancak bu sefer işler çok farklı.

Kraken’in Dan Held’ı, bu döngü sırasında her şeyin farklı olduğunu doğrulayan bir ‘süper döngü’ olarak etiketledi.

1 / Bitcoin neden “Süper Döngü” nden geçiyor olabilir?

Bu sefer farklı: COVID, Gold 2.0 anlatımı, kurumsal sürü ve kullanım kolaylığı yeni bir aşama oluşturdu.

Normal bir boğa / ayı döngüsü yerine, Bitcoin sözleşmeyi bozar ve bir “Süper Döngüye” girer

Held, bunu neredeyse on yıl önce yazan Satoshi Nakamoto’dan alıntı yaptı;

“Kullanıcı sayısı arttıkça jeton başına değer artıyor. Olumlu bir geri bildirim döngüsü potansiyeline sahiptir; Kullanıcılar arttıkça değer artar ve bu da artan değerden yararlanmak için daha fazla kullanıcıyı çekebilir. “

Bitcoin’in daha önce hiç bir makro zemine karşı bu kadar güçlü temellere sahip olmadığını ve varlığın tam olarak neden gerekli olduğunu vurguladığını ekledi.

Covid 19′ un etkisi açıkça da gözlenmiştir ve Bitcoin Mart ayında büyük düşüş yaşamıştı. O zamandan bu yanna tüm geleneksel varlıkları geride bırakarak% 570 oranında toparlandı.

Bitcoin toparlanırken, dünyanın dört bir yanındaki hükümetler benzeri görülmemiş para baskısı yaptı, bu da Bitcoin’e inananlar için çok gerçek olduğu kanıtlanmış güvenli bir liman haline getiriyor.

“Bitcoin, hükümete veya bankanıza güvenemeyeceğiniz bir dünyada bir değer deposu olmak için özel bir amaçla oluşturulmuştu. Ancak bu anlar, 2008 mali krizi gibi pek sık gelmiyor. COVID, Bitcoin’in değerini dünya için odak noktasına getirdi. Ve bu nedenle, yeni bir piyasa katılımcısı Bitcoin satın almaya başladı: kurumlar. ”

Held, 2020’nin ikinci yarısında BTC’yi ele geçiren büyük kurumsal oyuncuları vurgulamaya devam ediyor. Bunların çoğunu satıyor olmaları da muhtemel değil ki bu da arz ve talep anlatısına daha fazla katkıda bulunuyor.

cryptopotato

 

binance.gif