• BITCOIN/TL
  1145734,267
  % 0,59
 • ETHEREUM/TL
  62689
  % 0,42
 • RIPPLE/TL
  17.98
  % 0,24
 • BITCOIN CASH/TL
  6568,339
  % -0,43
 • LITECOIN/TL
  2076.89
  % -0,91
 • COSMOS HUB/TL
  273.9
  % -2,11
 • CARDANO/TL
  11.3
  % -0,82
 • TETHER/TL
  28.93
  % 0,01

Bitcoin’deki Yükseliş Yeni Kripto Para Milyarderlerini Yarattı

binance.gif

Bitcoin (BTC), yeni dipsiz yüksekler belirlemeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesini geçtiğini gören geçen yılın yükseliş ivmesini korumayı başarıyor. 9 Ocak’ta, madeni para önemli ölçüde yükseldi ve yeni bir zirve yaptı. BTC, aşağı doğru bir düzeltme yaşarken, kripto paranın son kazançları sahiplerinin hayatlarını önemli ölçüde etkilemeyi başardı.

Bir rapora göre , BTC’nin son kazançları yeni kripto milyarderleri yarattı. Bu şanslı kişiler arasında, önde gelen bir kripto borsası olan Gemini Trust Company’nin kurucuları ve sorumlusu Tyler ve Cameron Winklevoss da var. Bildirildiğine göre, Winklevoss ikizlerinin her biri şu anda yaklaşık 1.024 milyar sterlin kripto para birimine sahip. İddiaya göre bu rakam, ikizlerin her birinin geçen ay sahip olduklarının iki katından fazla arttı.

Cameron Winklevoss bu kazanımları kutlayarak şu tweet’i paylaştı,

“Bitcoin, piyasa değeri olarak Facebook $ FB’yi aştı. Para ağının bir sosyal ağdan daha değerli olacağı mantıklı. “

Bu karşılaştırmayı, kardeşi Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’e dava açtıktan sonra, Zuckerberg’in onlardan bir sosyal ağ kurma fikrini çaldığını iddia ettikten sonra yaptı. Daha sonra davayı kazandılar ve BTC’ye yatırdıkları 47,54 milyon sterlinlik bir anlaşma sağladılar. İkizler kriptoda şöhret ve servet aradıkları için eleştirildi, ancak Facebook’tan geçişleri işe yarıyor gibi görünüyor.

Winklevoss ikizlerinin yanı sıra, Matthew Roszak’ın kripto varlıklarının değeri de önemli ölçüde arttı. Roszak, 1990’larda ve 2000’lerin başında risk sermayesi alanında girişimci olarak çalıştı. Ancak, 2012’de ilk BTC’yi satın alarak taktik değiştirdi. O zamandan beri, Citigroup gibi müşterilerle bir blok zinciri başlangıcı olan Bloq’ta kurucu ortak ve başkan olarak çalışıyor. Kripto serveti yaklaşık 0,88 milyar sterlin.

Silikon Vadisi merkezli Draper ailesinin hanedanına yatırım yapan bir parçası olan Tim Draper, Bitcoin’in geleceğin para birimi olduğuna inanıyor. 1985 gibi erken bir tarihte yatırım yapmaya başladı, ancak ilk kripto yatırımı yedi yıl önceydi ve iddiaya göre 29.659 BTC’yi 13.71 milyon sterline satın aldı. BTC’sini asla tasfiye etmediğini varsayarsak, Draper yaklaşık 0,75 milyar sterline sahip olacaktır.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, BTC’nin meteorik yükselişinden sonra önemli ölçüde fayda sağladı. Şirketin, coin başına yaklaşık 11.680 £ ortalama fiyatla BTC’ye 0.805 milyar £ yatırım yapmasına öncülük etti. BTC’nin yükselişinden sonra, bu yatırım şu anda yaklaşık 1,76 milyar £ değerinde. Saylor’un şirkette 0,88 milyar sterlinlik bir hissesi var ve ayrıca şu anda yaklaşık 438,2 milyon sterlin değerinde olan 17,732 BTC’yi satın almak için 128 milyon sterlin yatırım yaptı. MicroStrategy’deki hissesiyle birleştiğinde, bu fonlar Saylor’u yeni bir kripto milyarderi yapıyor.

Galaxy Investments Partners’ın kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz da BTC’nin rallisinden faydalandı. 2013 yılında BTC’ye 5,12 milyon sterlin yatırım yaptığı ve daha sonra bu fonları Galaxy’nin tohum finansman turunu finanse etmek için kullandığı bildirildi. Geçen yıl eylül ayındaki detaylara göre Galaxy’nin kripto varlıkları artık 454 milyon sterlin değerinde. Novogratz’ın şirkette% 77 hissesi olduğu görüldüğünde, kripto serveti yaklaşık 349.6 milyon £.

Bitcoin dalgalandığında veya düştüğünde, daha geniş kripto piyasasında dalgalanma etkisi yaratır. Madeni paranın mükemmel performansının ardından Ethereum, mucidi Vitalik Buterin’i gülümsetmek için bir sebep vererek hızla yükseldi. Buterin’in bilinen herhangi bir BTC holdingi bulunmamakla birlikte, şu anda 330.000’den fazla ETH’ye sahip ve bu da yaklaşık olarak 236 milyon sterlin yapıyor.

invezz

binance.gif