• BITCOIN/TL
  562060,164
  % -5,43
 • ETHEREUM/TL
  38134
  % -4,32
 • RIPPLE/TL
  9.71
  % -8,30
 • BITCOIN CASH/TL
  5355.06,551
  % -8,66
 • LITECOIN/TL
  1749.89
  % -4,91
 • COSMOS/TL
  357.12
  % -6,50
 • CARDANO/TL
  18.76
  % -9,03
 • TETHER/TL
  9.5
  % -0,88

Bitcoin’de Rekor Düzeyde Yükseliş 41.000 Doları Aştı

binance.gif

Bitcoin, fiyatı bugün bir başka rekor seviyeye yükseldi, 2021’in ilk haftasını çok güçlü bir bir şekil bitirmek istiyor.

Bitcoin, başlangıcından bu yana ilk kez 41.000 dolar ‘ın üzerine çıktı ve daha düşük bir düzeltme yapmadan önce 41.499 dolar’ lık tüm zamanların en yüksek zirvesine ulaştı. Kazançları, Avrupa hisse senetlerinin erken işlemlerde kar bildirmesinden kısa bir süre sonra ortaya çıktı ve bu, tüccarların ipuçlarını yükseliş riski hissinden aldıklarını ima etti.

Kasım ayından bu yana, kıtanın benchmarkı Stoxx 600, en iyi haftasını tamamlama yolunda kaldığı için yüzde 0,3 artış gösterdi. Bu arada, gelişmiş piyasa hisse senetlerini takip eden MSCI endeksi, 2018’den bu yana en iyi haftasını kaydetme yolunda yüzde 0,3 artış gösterdi.

EUR / USD yüzde 0,30 düştü . Aynı zaman zarfında, Bitcoin’in piyasa değeri eşi görülmemiş bir 749 milyar dolar seviyesine ulaştı ve neredeyse Tesla’nın değerlemesine yakın.

Riskli varlıklardaki kazançlar, Demokratların bu hafta Gürcistan’da Senato ikinci tur seçimlerinde kilit sandalye kazanmasının ardından ortaya çıktı . Zaferler mavi siyasi partiye her iki Kongre binasının kontrolünü verdi. Yatırımcılar için bu, koronavirüs pandemisinin ekonomik sonrasında Amerikalılara yardım etmek için mali teşvik tedbirlerinde artış anlamına geliyor.

Société Générale’de oranlar stratejisi başkanı Adam Kurpiel, “Aşılar onaylandığından beri ekonomi için muhtemelen en iyi haber bu” dedi.

Bu arada, yatırımcılar, Başkan Donald Trump’ın yetkilerini “düzenli” halefi Joe Biden’e devretmeyi kabul etmesinden sonra daha az siyasi belirsizliği de değerlendirdi. Bay Biden, 20 Ocak’ta 46. ABD başkanı olarak yemin edecek.

Bitcoin analistleri, Bay Biden yönetiminin daha büyük teşvik önleminin ekonomik büyümenin yanı sıra enflasyona da yol açabileceğini tahmin ediyor. Kripto para birimini, ABD doları zamanla satın alma gücünü kaybettikçe daha da yükselecek bir anti-enflasyon seti olarak öngördüler.

Bağımsız pazar analisti Elixium, “Trump kabul ettiğine göre, Covid Lockdown’ların tıpkı son günlerde Avrupa’da olduğu gibi ABD’de çok daha kötüye gitmesini bekleyebiliriz” dedi. “Biden yönetimi, Teksas ve Florida gibi yerleri Tam Kilitleme durumunda almak için çok büyük girişimlerde bulunacak. Bitcoin için Bullish, USD için düşüş . ”

Düzeltme Çağrısı

Ancak perakende tüccarları destekleyici temellere karşı Bitcoin tekliflerini yükselttikçe, teknikler ileride büyük bir düzeltme öneriyor gibi görünüyor. Kripto para birimi, tüm uzun zaman dilimi çizelgelerinde en yüksek alım seviyelerine ulaştı ve ayı kaynaklı satışların önderlik ettiği kaçınılmaz bir nötralizasyona tekabül ediyor.

newsbtc

 

binance.gif