• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin yıl sonuna kadar 300.000 $ ‘a çıkabilir mi? İşte deneyimli bir analistin değerlendirmesi

binance.gif

Geçtiğimiz hafta, Bitcoin’in fiyat hareketlerinin çoğunun kalabalık duyarlılığı tarafından yönetildiğini gördü . HODLers uzun süredir anlatının kritik bir parçası olsa da, balinalar, perakende tüccarlar ve kurumlar da öyle. Tüm bu varlıklar, Bitcoin için boğa piyasasını ve daha büyük kripto piyasasını birlikte tetikledi.

Aynısı, Zincirsiz podcast’in son baskısında Peter Brandt ve Willy Woo arasındaki tartışma konusuydu .

Deneyimli bir analist olan Peter Brandt’a göre, “Bitcoin (BTC), Mart 2020 fiyatının düşük olduğu dönemde ortaya çıkan mevcut boğa piyasasının yaklaşık yarısında bulunuyor” . Factor LLC’nin CEO’su, Bitcoin’in 2018’deki dik fiyat düzeltmesini doğru bir şekilde tahmin etmesiyle ünlüdür .

Analist, uzun vadeli BTC boğa piyasasının bozulmadan kaldığını ve yazarın teknik analizinin, BTC’nin yol boyunca düzeltmelerle de olsa toparlanmaya devam edebileceğini öne sürdüğünü ekledi.

Brandt’ın Bitcoin hakkındaki görüşleri, BTC’nin aritmetik ve günlük ölçeklerindeki parabolik hareketlerinin altını çizen birkaç ay önce tarihli bir tweet ile son tweet’lerinde en iyi şekilde vurgulanabilir.

 

“Son derece nadir”, kullandığı ilginç bir ifadedir. Bahsi geçen podcast’te şöyle dedi:

“Birisi bana hayatım boyunca sadece parabolik bir ilerleme deneyimlemekle kalmayacak, aynı zamanda sadece aritmetik ölçekte değil, aynı zamanda günlük ölçekte dört parabolik ilerleme de deneyimleyecek bir piyasa olacağını söyleseydi, hayatıma bahse girirdim buna karşı. Bu inanılmaz. “

Ekledi,

“İnsanlar, daha önce gerçekten gördüğümüz hiçbir şeye benzemeyen bir piyasa ilerlemesi gördüğümüzü fark etmeden, günlük hareket ve günlük Bitcoin anına kapılıyorlar. On yıllık bir süre içinde günlük ölçekte dört parabolik ilerlemeye sahip olmak hiç duyulmamış bir şey ”

Önde gelen bir Bitcoin zincir içi analisti olan Willy Woo, bu yılki boğa koşusunun sonunda Bitcoin’in 300.000 doların üzerine çıkacağını tahmin etti .

” The Bitcoin Forecast” kitabının da yazarı olan Woo ,

“Şu anda, bu en büyük hedef yukarı doğru fırlatılıyor ve bu yılın Ocak ayının başında, 200.000 ila 300.000 $ ‘lık bir alana bölünüyordu. Ve bu yılın Aralık ayı, bir boğa piyasasının sonundan bekleyeceğimiz tipik bir durum. “

Bitcoin fiyatındaki istikrarlı artış, hem kurumsal oyuncuların hem de yüksek net bireylerin kripto alanına daha fazla giriş yaptığının kanıtıdır. Bu insan grubu, büyük miktarlarda Bitcoin’i borsalardan taşıyor ve onları satış geçmişi olmadan kilitleyerek, daha fazla insanın kripto para birimini iyi bir değer deposu olarak tanıdığını gösteriyor.

Kurumlar ve kurumsal firmalar tarafından satış yapmadan yüksek Bitcoin satın alma oranı, Bitcoin arz şokuna, talep ve arz arasında bir uyumsuzluğa yol açarak mevcut coin sayısını azalttı. Kurumların kripto ekosistemindeki dalgalanması şaşırtıcı değil, ancak aynı duruma değinen Coinbase CEO’su Brian Armstrong tarafından da vurgulandı .

Bitcoin’in etrafındaki bu kadar yaygara varken, çok bariz bir soru var – Bitcoin bir balon mu?

Brandt’a göre,

Bir balonun özellikleri vardır. Bunlardan biri, pazarların tekliflerle hızlı yükselmesidir. Bir boğa piyasasının son aşamalarında onu havaya uçuran agresif teklifler vardır. Ve tüm bu teklifler gelir ve piyasaları FOMO’yu kovalar.

Ekledi,

Bu pazar çok farklı. Fark ettiğim şey, piyasanın agresif teklifler vermesi gerekmediği. Olan şu ki, bir teklif gelir ve hemen alınır. Ve böylece, ne zaman bir şey teklif edilirse, teklifi almaya istekli biri tarafından hemen alınır. Dolayısıyla, teklifleri yükseltmek yerine, daha yüksek teklif fiyatları, daha yüksek ve daha yüksek teklif fiyatları artıyor. “

İlginç bir şekilde, yakın tarihli bir BofA Küresel Fon Yöneticileri anketi, ankete katılanların% 74’ünün Bitcoin’in bir balon olduğunu düşündüğünü ortaya çıkardı.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif