• BITCOIN/TL
  550220,673
  % -2,41
 • ETHEREUM/TL
  34249
  % -3,64
 • RIPPLE/TL
  10.04
  % -4,85
 • BITCOIN CASH/TL
  5531.22,286
  % -5,16
 • LITECOIN/TL
  1671.57
  % -3,14
 • COSMOS/TL
  291.57
  % -5,24
 • CARDANO/TL
  19.47
  % -3,76
 • TETHER/TL
  9.17
  % -1,31

Bitcoin: Uzun vadeli bir yatırımcı veya tüccarsanız yapmanız ve yapmamanız gerekenler

binance.gif


Yakın tarihli bir röportajda , CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, Borsa Balina Oranına parmak attı. Yazma sırasında, aynı şey balinaların borsalara satışında bir artış hayal ediyor gibiydi. Oran %85 ile %90 aralığındaysa, bu genellikle piyasanın düşüş eğiliminde olduğu veya yatay seyredeceği anlamına gelir.

OTC’ler devreye giriyor

İlginç bir şekilde veriler , 3 Ağustos’ta 12 saatlik bir süre içinde 1,6 milyar dolar değerindeki Bitcoin’lerin taşındığını ortaya koydu. 10.000 BTC’lik en büyük transfer miktarı, Xapo ile ilişkili birden fazla adresten kripto para borsası Binance’e geldi. Bu tür diğer dört balina, aynı zamanda bilinmeyen cüzdanlar arasında 7-8 bin BTC arasında transfer oldu.

Ancak, bu balina işlemlerinin büyük bir kısmı tezgah üstü (OTC) anlaşmalar olabilir. ayrıntılı olarak

“Biri(ler) borsaların dışında Bitcoin satın alıyor ve büyük isimlerin satın alımlarını yakın zamanda duyurma olasılığı var.”

Bu büyük yatırımlar açıklanırsa, Ju’nun son tweetlerinden biri “ayıların başı belaya girebilir” diye ekledi.

 

Dahası, 1 Ağustos’ta 131 milyar dolar değerindeki BTC taşındı. Ancak bu işlemlerin sadece %1’i borsalarda gerçekleştirildi. Bu değer kaybı o kadar fazlaydı ki, tüm borsalar için Fon Akış Oranı o gün 2 yılın en düşük seviyesine ulaştı. OTC masaları bu işlemlerin çoğunun arkasında olabilir.

Bu tür işlemler, alıcı ve satıcıların borsa gibi bir aracıya ihtiyaç duymadan ticareti doğrudan gerçekleştirmelerini sağlar. Bu işlemler, kurumsal yatırımcıların toplu olarak piyasaya girmeye başladığı geçen yılın başından bu yana benzeri görülmemiş bir popülerlik ve hacim gördü.

Değişen satın alma alışkanlıklarının bir işareti

Ju ayrıca, OTC işlemlerinin yükselişini GBTC priminin yılın başından beri negatif olmasıyla da ilişkilendirdi.

Tesla ve MicroStrategy, BTC’nin kurumlar tarafından satın alınma şeklini değiştirdi. Kurumsal BTC alımları bu tür fonlar aracılığıyla dolaylı olmaktan çıkıp artık doğrudan “Coinbase Prime, OTC masaları ve Saklama ürünleri” aracılığıyla yapılıyor.

Ayrıca, onun görüşüne göre, negatif GBTC primi, “kurumsal talebe olan ilginin düştüğünü” göstermez, sadece satın alma alışkanlıklarını değiştirir.

O halde ileriye dönük ideal yatırım stratejisi ne olurdu? Yürütücü sözlerini şöyle tamamladı:

“Uzun vadeli bir sahibiyseniz, burada biraz Bitcoin biriktirebilirsiniz, ancak bir tüccar olarak bu pazardaki pozisyonlarımı daha fazla tutamayacağım.”

ambcrypto

binance.gif