• BITCOIN/TL
  720158,268
  % -1,62
 • ETHEREUM/TL
  43035
  % -2,27
 • RIPPLE/TL
  13.59
  % -1,97
 • BITCOIN CASH/TL
  5627.73,522
  % -2,38
 • LITECOIN/TL
  1707.06
  % -3,76
 • COSMOS HUB/TL
  200.57
  % 0,65
 • CARDANO/TL
  6.67
  % -2,32
 • TETHER/TL
  27.03
  % -0,06

Bitcoin Ultimatum (BTCU) Mainnet Lansmanını Duyurdu

binance.gif

Bitcoin fork Bitcoin Ultimatum (BTCU) ana ağını 5 Şubat’ta resmen başlatarak şu ana kadarki “en büyük dönüm noktasına” ulaştı:

Lansman, bugüne kadarki en önemli dönüm noktamızı işaret ediyor. Ancak, bu hala sadece başlangıç!

Şu anda, projenin arkasındaki ekip, yeni kripto para birimini desteklemek için Binance, KuCoin ve OKEx gibi büyük kripto para birimi borsalarıyla görüşmeler yapıyor.

Proje, 1: 1 dağıtım oranına dayalı olarak tüm Bitcoin sahiplerine BTCU airdropları gerçekleştirmenin ortasında.

Bitcoin ve Ethereum arasında sürekli bir çekişme olsa da, yeni hard fork, akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar getirerek her iki dünyanın en iyilerini birleştirmeyi hedefliyor.

BTCU ile Bitcoin arasındaki önemli fark, eskisinin çevreyi olumsuz etkilediğine inanılan iş kanıtı (PoW) algoritmasını terk etmesidir. Bunun yerine yenilikçi Ültimatom kanıtı (UPoS) benimsedi.

Kiralanmış hissenin (LPoS), Ethereum 2.0’a güç veren kanıt kanıtı (PoS) konsensüs algoritmasının daha gelişmiş bir sürümü ve bir dizi rakip blok zinciri ve yetki kanıtı (PoA) kombinasyonudur.

Ekip, madencilik için elektrik tüketmediği için yeni blok zincirini “enerji verimli” olarak lanse ediyor. Bitcoin ağı daha güçlü hale geldikçe, çok büyük bir enerji domuzu olduğu için eleştirilere maruz kalıyor. Aslında, şu anda Arjantin’in tamamından daha fazla elektrik kullanıyor.

Bunun da ötesinde, blok zinciri saniyede 200 işlem gerçekleştirme kapasitesine sahip, yani 4.6 TPS ile Bitcoin’den çok daha hızlı.

BTCU, işlemleri gizli hale getirmeyi mümkün kılar, ancak bu, Zerocoin gizlilik protokolüne dayanan isteğe bağlı bir işlevdir.

Bitcoin Ultimatum’un baş teknoloji sorumlusu Andriy Saranenko’nun açıkladığı gibi PoA, blok zincirindeki işlemleri doğrulamak için kullanılıyor. Sistem, değiştirilebilen madencilerin ve onaylayıcıların itibarına dayalı olarak çalışır.

En son blokları ve işlemleri BTCU gezgini aracılığıyla izlenebilen Bitcoin Ultimatum , başlangıçta yeni blok zincirinin performansını test etmek için kullanılan Orion ağı tarafından desteklenmektedir. BTCU kullanıcılarına şu anda test modunda çalışan kripto cüzdanlarına erişim sağlayacak.

Projenin nihai hedefi, blok zincirlerini mevcut çözümlerden daha ölçeklenebilir ve demokratik hale getirmektir.

Bitcoin Ultimatum’un arkasındaki ilk kripto para birimini benimseyenler

Projeye, aylık 97.07 milyondan fazla ziyaretle dünyanın en popüler kripto para birimi web sitesi CoinMarketCap’in kilit çalışanlarından biri olan Eric Ma öncülük ediyor. Yakın tarihli bir röportajda Ma, CoinMarketCap’teki deneyiminin kripto para birimi ekosistemi hakkında derinlemesine bilgi edinmesine yardımcı olduğunu söylüyor:

En çok kazandığım şey, toplulukla çalışmak ve tüm bu kripto para birimi ve blok zinciri ekosisteminin ne hakkında olduğunu, ne kadar kapsamlı olduğunu öğrenmek oldu.

Bitcoin Ultimatum, kripto para birimi endüstrisinde yedi yıldan fazla deneyime sahip Ukraynalı girişimci Nikolay Udianskiy tarafından da yönetiliyor.

Ma, yeni nesil blok zincirinin potansiyel olarak tedarik zinciri yönetimi, sağlık hizmetleri ve diğer sektörlerde uygulanabileceğine inanıyor:

BTCU, varlık belirtme işleminden tedarik zincirine, hak yönetimine, tedarik zinciri ve belge akışından sınır ötesi ödemelere ve sağlık sektöründeki hasta tıbbi kayıtlarına kolay erişime kadar birçok alanda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

u.today

binance.gif