• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin tüccarları gerçekten büyük bir pazar düşüşünden endişe duymalı mı?

binance.gif

Bitcoin şimdiye kadar 2021’de yükselişlerini yaşadı. Bitcoin her ay daha taze rekorlara tırmanmaya devam ederken, Q1 ve Q2 olumlu bir notla başladı. Öte yandan, Q3 dünyanın en büyük dijital varlığına karşı pek de nazik değildi. Mayıs ayında BTC %50’den fazla düştü ve iki aydan fazla süren bir ayı piyasasıyla mücadele etti. Ancak o zamandan beri, Bitcoin iyileşmek için iyi iş çıkardı.

Temmuz ayı sonlarında bir ralli başladı ve 42 bin dolar, 44 bin dolar ve 48 bin dolarlık fiyat tavanları, güçlü satın alma baskısı nedeniyle kademeli olarak aşıldı. Bu düzensiz sıçramayı dengelemek için, 7 Eylül’de BTC 53.000 $’a yakın bir değerden %19 düşerek bir ani çöküş görüldü.

Şimdi, bazı piyasa gözlemcileri BTC’nin başka bir ayı piyasası aşamasına girdiği görüşünde. Bazı açılardan, onların görüşleri de bir nevi haklı olabilir. Örneğin, korku ve açgözlülük endeksi geçen ay 78’lik bir okumadan 48’lik basın zamanı değerine geriledi.

Ancak, bu endeksin geçtiğimiz hafta boyunca yükseldiğini belirtmek önemlidir. Aslında, BTC’nin bazı metrikleri de olumlu işaretler vermeye başlıyor. Dolayısıyla, düşüş senaryosu aramak için belki de çok erken.

Bitcoin Günlük Grafikleri


Bitcoin’in EMA Şeritlerine göre, fiyat hala yükseliş eğilimi içinde. Son düzeltmelere rağmen BTC, birkaç şamdan güçlü satış seansları kaydettiği halde, bu hareketli ortalama çizgilerinin sınırları içinde kapanmayı başardı.

Ayrıca, bu bantların daraltılmış doğası, düşüş eğiliminin aksine bir konsolidasyon aşamasının yürürlükte olduğunu gösterdi. Aslında, fiyat hala yükseliş kontrolünün önemli bir alanı olarak kabul edilen %50 Fibonacci seviyesinin üzerinde.

Fiyat mevcut zeminini korursa, BTC önümüzdeki aylarda %138,2, %161,8 ve %200 Fibonacci Uzantılarına meydan okuma yolunda olacaktır.

Bir düşüş argümanı için BTC’nin 42 bin – 40 bin doların altında kapanması gerekiyor. Bu, fiyatı Haziran ve Temmuz aylarında görülen en düşük seviyelere çekecektir.

akıl yürütme 

Pek çok korku, BTC’nin RSI’sinin, fiyatın daha da yükselmesine rağmen Temmuz ayının sonundan bu yana düşmesinden kaynaklanıyor. Sonuçta, bu zayıflama eğiliminin bir işaretidir. Ancak, RSI henüz düşüş bölgesinde değil. Endeks 45’ten geri döndü ve yukarı kanalı içinde geri dönmeye çalıştı – Boğaların satış baskısına direndiğinin bir işareti.

Ayrıca, Sıkıştırma Momentum Göstergesi yarı çizgiye doğru geri dönüyordu – Satıcıların enerjilerinin tükendiğinin bir göstergesi. Beyazın ardından yeşil bir çubuk, yükseliş tüccarları için satın alma sinyalleri bile verebilir.

Çözüm

Uzun süreli bir pazar düşüşünden korkmak için nedenler olsa da, bu tür argümanlar henüz garanti edilmemiştir. BTC önemli alanların üzerinde işlem görüyor ve ölçümleri gelişiyor.

BTC zeminini korursa, fiyat önümüzdeki aylarda %138,2, %161,8 ve %200 Fibonacci Uzantıları ile başa çıkma yolunda olacaktır.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif