• BITCOIN/TL
  1087642,614
  % 0,76
 • ETHEREUM/TL
  60808
  % 1,86
 • RIPPLE/TL
  17.94
  % 0,78
 • BITCOIN CASH/TL
  6531.58,362
  % 0,78
 • LITECOIN/TL
  2019.31
  % 0,86
 • COSMOS HUB/TL
  258.14
  % -0,13
 • CARDANO/TL
  11.26
  % 1,49
 • TETHER/TL
  28.82
  % -0,02

Bitcoin: Trendin tersine çevrildiğinin en son dip göstergesi mi?

binance.gif

Bitcoin, fiyatı bazı borsalarda 52 bin dolarlık yerel bir zirveden 42.8 bin dolarlık bir değerlemeye düştükten sonra dün büyük bir düşüş kaydetti. Türev piyasasında devam eden büyük miktarda kaldıraçlı ticaret göz önüne alındığında, bu düzeltmelerin ölçeği oldukça beklenmedikti.
Geriye dönüp bakıldığında, basit bir düzeltme kayda değer bir çarpışma şeklini alarak sona erdi.

Peki, bu aşamada yatırımcıların endişelenecek bir şeyleri var mı?

Büyük resme bakmak

Makro çerçeve söz konusu olduğunda, pek bir şey değişmedi. Bitcoin 43 bin doların üzerinde kaldığı sürece, piyasa katılımcıları bir geri dönüş bekleyebilir. Önümüzdeki birkaç gün, Bitcoin’in düşük seviyelerinden nasıl toparlanmayı planladığı konusunda daha fazla netlik sağlayacak.

Basın zamanında, BTC kırmızıda işlem görmesine rağmen üçlü bir mum kalıbı oluşma ihtimali yüksekti. Şamdan yapımında dünün gölgesinde iyi işlem gördüğü belirtilmelidir. Bu nedenle, alım tarafı hacimleri önümüzdeki birkaç işlem seansında hız kazanmayı başarırsa, Salı gününün uzun fitili Bitcoin’in yükseliş baskısı uygulamasına yardımcı olabilir.

Volatilite değerlendirmesi

Bitcoin’in oynaklığı da bu konuda geç saatlerde hafif bir artışa tanık oldu. Oynaklıkta bir artış genellikle her iki yönde de dramatik fiyat hareketinin kapısını açar. Bununla birlikte, geçmiş emsalleri akılda tutarak, kral madeni paranın fiyatının optimal olarak değişken ortamlarda rahatça yükseldiği söylenebilir.

Şimdi, aşağıdaki grafikten de görülebileceği gibi, mevcut dalgalanma seviyesi oldukça düşük. Nisan ayındaki rallisi sırasında kripto tarafından kaydedilen seviyelerle neredeyse aynı.

Ayrıca, dolar yatırım grafiği başına kazanılan fiyat, son zamanlarda oldukça tatmin edici okumalar sunmayı başardı. Basın zamanı seviyeleri [2.6-2.8], tipik olarak 2017-18’in boğa koşusu [2.3-2.5] sırasında kaydedilenlerden daha yüksekti.

Ayrıca, saatlik zaman diliminde, Bitcoin’in gerçekleşen üst sınırındaki değişiklikler, düşüşün ardından olumlu işaretler vermeye başladı . Bu, anlaşılır bir şekilde, iyimser bir anlatıyı harekete geçiriyor gibi görünüyordu.

Finansman sıfırlaması ve OI sifonu tipik olarak geri dönüş için iyi bir reçete oluşturur. Ayrıca, yukarıda bahsedilen tüm metrikler birlikte, Bitcoin’in makro boğasının sağlam olduğu gerçeğini yeniden ortaya koyuyor.

Dahası, popüler bir analist son zamanlarda benzer hatlar yorumladı ve opined ,

“Tahmin etmem gerekirse, daldırma, tersine çevirmekten çok bir arınma hissi veriyor.”

ambcrypto

binance.gif