• BITCOIN/TL
  1088985,253
  % -0,43
 • ETHEREUM/TL
  58913
  % 0,15
 • RIPPLE/TL
  17.42
  % -0,97
 • BITCOIN CASH/TL
  6407.85,518
  % -0,77
 • LITECOIN/TL
  2000.85
  % -0,81
 • COSMOS HUB/TL
  268.06
  % 0,73
 • CARDANO/TL
  10.82
  % -2,66
 • TETHER/TL
  28.86
  % -0,20

Bitcoin Stablecoin Arz Oranı Önemli ölçüde Düşük Seviyede, Bu Durum BTC için Ne İfade Ediyor?

binance.gif

Glassnode analitik şirketi tarafından sağlanan bir grafiğe göre , Bitcoin Stablecoin Tedarik Oranı düştü ve 2020 sonbaharından daha düşük seviyelere ulaştı.

Bu, Bitcoin için stablecoin satın alma gücünün arttığı anlamına geliyor.

“Kenarda çok kuru toz var”

Moskovski Capital’in CIO’su Lex Moskovski, Bitcoin Stablecoin Tedarik Oranının büyük bir düşüş gösterdiğini gösteren bir Glassnode şemasını paylaştı.

BTC SSR, dolaşımdaki BTC arzı ile Bitcoin’de belirtilen stabilcoin arzı arasındaki orandır.

Uzman bunu bir yükseliş faktörü olarak açıklıyor: SSR derinlemesine dalarsa, mevcut stabilcoin arzı Bitcoin satın almak için daha fazla satın alma gücüne sahip olacaktır.

Lex Mosckovski, kenarda bol miktarda kuru toz var, diye ekliyor – amiral gemisi kripto para birimine akmaya başlayabilecek fonlar.

7795_0

Başka bir BT firması, BTC’yi satın alarak MicroStrategy’ye katıldı

ABD’nin bekçi köpeği SEC’e gönderilen belgeler, büyük bilişim şirketi Globant’ın 500.000 dolar değerinde Bitcoin satın aldığını gösteriyor.

Bu ayın başlarında, Michael Saylor liderliğindeki MicroStrategy, 10 milyon dolar değerinde bir Bitcoin satın aldığını duyurdu: bu yıl veya 2020’deki ilk satın alma değil.

Bu iki BT devinin dışında, diğer bazı kamu şirketleri amiral gemisi kripto para birimini satın alarak bilançosuna koydu; Nasdaq ticareti yapılan Mercado Libre ve Japon-Koreli oyun yapımcısı Nexon bunlar arasında.

Elon Musk’ın tweet’i Bitcoin’i yukarı itiyor

Elon Musk tarafından yayınlanan ve Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i de dahil olmak üzere önde gelen ABD merkezli Bitcoin madencilerinin üst düzey yöneticileriyle görüştüğünü ve sonucu “potansiyel olarak umut verici” olarak nitelendirdiği son tweet’in ardından Bitcoin yüzde beş arttı: 31.000 dolarlık alandan 39.960 dolara.

Toplantı, MicroStrategy başkanı Michael Saylor tarafından yukarıda belirtilen Bitcoin evangelisti tarafından düzenlendi ve konuşma, karbon ayak izini azaltmak için yenilenebilir enerjiye geçişle ilgiliydi.

Musk , madencilerin mevcut yeşil enerji kullanımları ve bu miktarı artırma planları hakkında veri yayınlama sözü verdiklerini paylaştı .

Bununla birlikte, birçok Bitcoin etkileyicisi ve ortalama Bitcoin kullanıcısı, küresel CO2 emisyonları sorununa popüler “FUD” etiketini koymayı tercih ederek durumun sürmesine izin veriyor ve Tesla CEO’sunu işin kanıtı hakkında “korku, belirsizlik ve şüphe” yaymakla suçlayarak (PoW ) Bitcoin tarafından kullanılan fikir birliği mekanizması.

u.today

binance.gif