• BITCOIN/TL
  553442,451
  % -1,84
 • ETHEREUM/TL
  34573
  % -2,65
 • RIPPLE/TL
  10.11
  % -4,19
 • BITCOIN CASH/TL
  5559.9,288
  % -4,65
 • LITECOIN/TL
  1674.85
  % -2,95
 • COSMOS/TL
  294.87
  % -4,17
 • CARDANO/TL
  19.56
  % -3,32
 • TETHER/TL
  9.21
  % -0,83

Bitcoin satın almak için en iyi zaman neredeyse geldi

binance.gif

Bitcoin , Mayıs ATH’sinden neredeyse %50 düştü ve madalyonun bir ayı piyasasına girmesi korkusu artmaya devam ediyor. Bununla birlikte, bazı insanlar fiyat düşüşünü mümkün olduğunca çok Bitcoin satın almak için bir fırsat olarak görüyor. Strateji sağlam olsa da, önemli soru ne zaman satın almanız gerektiğidir. Popüler analisti Rekt Sermaye, Puell Multiple yardımıyla, cevap bu soruyu.

Puell Multiple (P-Multiple), bir madeni paraya düşük değer verildiğinde yatırım yapmak için büyük potansiyel getiri dönemlerini gösteren bir veri bilimi göstergesidir. Bitcoin için büyük satın alma fırsatlarından önce gelen alanı vurgular. Tarihsel olarak, gösterge düşük değerlenmiş alandayken, madalyonun fiyat hareketi genellikle konsolidasyondadır.

Bitcoin’in tüm tarihinde, P-Multiple, mevcut düşüş de dahil olmak üzere 5 kez düşük değerli bölgeye ulaştı.

Grafikteki mavi kutular, doğrudan madalyonun fiyat düşüşüne karşılık gelmeyen ilk dibi gösterir. Bitcoin’in fiyatını belirleyen ikinci diptir. P-Multiple yeşil bölgelere her ulaştığında, fiyat piyasanın dibine düşer ve bir süre konsolide olur. 2020 hariç ve muhtemelen bu sefer de.

Grafikteki kırmızı kutu, 2020’deki çöküşü gösteriyor, ancak sarı kutu, değeri düşük yeşil alana gerçek düşüşü temsil ediyor. Bu, madeni paranın dipte değil, piyasanın tepesinde konsolide ettiği tarihte ilk kez oldu. Benzer şekilde, şu anda P-Multiple veya fiyat açısından en dipte değiliz. Daha da aşağı inebilirdik ve fiyat onu takip ederdi.

En İyi Satın Alma Fırsatı

Finansal açıdan faydalı olacak Bitcoin satın almak için doğru anı bulmanın daha iyi yolu, en uygun yüksek düşük trend çizgisini gözlemlemek olacaktır. Mavi çizgi, P-Multiple’ın şimdiye kadar yaptığı tüm diplerin erişimini gösterir. Bu çizgiye dokunmak genellikle en fazla fiyat düşüşüne yol açtı, dahası 2018’deki gibi aşağı yönlü bir sapma varsa. Şu anda bu dip en uygun çizgiden çok uzakta. Rekt Capital, şunları kaydetti:

“Eğer en uygun çizginin altına saparsak, bu en çok, [satın almak için] en iyi fırsattır”


Yeşil alana yapılan ilk ziyaret, Bitcoin’in fiyat düşüşünü yansıtmadığı için şimdilik beklemek mantıklı olacaktır. P-Multiple mavi trend çizgisine ulaşırsa, kral paranın fiyatı muhtemelen daha yüksek aralıklarda konsolide olabilir. Bu, Bitcoin için en iyi satın alma fırsatını gösterir.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif