• BITCOIN/TL
  603105,293
  % 0,15
 • ETHEREUM/TL
  39637
  % 2,58
 • RIPPLE/TL
  10.56
  % -0,08
 • BITCOIN CASH/TL
  6030.66,267
  % 2,07
 • LITECOIN/TL
  1906.81
  % -0,74
 • COSMOS/TL
  334.37
  % 1,55
 • CARDANO/TL
  20.79
  % 1,34
 • TETHER/TL
  9.55
  % 3,02

Bitcoin Premium Kore Borsalarına Geri Döndü

binance.gif

Bitcoin’in geçtiğimiz haftalarda 35.000 $ ‘ın üzerine çıkardığı neredeyse dikey rallisi, zincir içi analitik sağlayıcısı CryptoQuant’ın verilerine göre, sözde “Kimchi Premium” u geri getirdi.


Kore’de popüler bir yemeğin adını taşıyan Kimchi Premium , yüksek volatilite dönemlerinde Kore borsalarında kripto para birimlerinin özellikle Bitcoin gibi büyük harflerin daha yüksek fiyatlarını ifade ediyor . Bu tür hamleler, primin şaşırtıcı bir şekilde % 54 arttığı 2018’in başlarında büyük ölçüde öne çıktı .

Prim genellikle ortalama% 1 dalgalanır. Ancak Pazartesi günü, Salı sabahı da devam eden trend ile% 5,5’e yükseldi.

Asya’da yönetişim protokolü Maker için iş geliştirme başkanı Doo Wan Nam, hareketin Kore’de kripto ticaretine ilginin arttığını gösterdiğini belirtti. “Kore toplumu, Kore Premium’daki son artıştan hoş bir şekilde şaşırdı. 2020 çoğu için, aslında % 1-3 oranında bir Koreli indirim vardı” diye anlattı .

Güney Koreli kripto tüccarları kar üzerinden % 20 vergi alabilir

Eylül ayında yeni bir vergi teklifi kabul edilirse, Bitcoin ve diğer kripto para tüccarları yıllık 2.5 milyon won’u (2000 dolar) aşan kripto karlarından % 20 vergilendirilecek.

Genellikle, bu tür fırsatlar (diğer yüksek likit Bitcoin / fiat çiftleri için) bu rotayı kullanan arbitraj tüccarları tarafından kapatılır: Daha düşük fiyatlı varlığı satın alın, daha yüksek satış yaptığı bir borsaya aktarın, fiat karşılığında satış yapın ve farkı cebe atın.

Bununla birlikte, Kore’deki sıkı sermaye kontrolleri yukarıdakilerin gerçekleşmesini engelliyor. “Kore Wonu, kolay para birimi dönüştürme ve sınır ötesi transfer kabiliyetini sınırlayan kısıtlanmış bir para birimidir.

Hükümet Tarafı Bitcoin’in Kore Borsasında listelenmesini istiyor

Bir Güney Kore hükümet komisyonu, hükümete Kore Borsasında Bitcoin listelemesini ve yeşil ışıklı finans kurumlarına Bitcoin türevi dahil olmak üzere kripto ürünlerini piyasaya sürmesini tavsiye etti.

Ancak arbitrajın kapatılması zor olmasına rağmen, bazı tüccarlar yükselen primin gelecekte Bitcoin için artan duyarlılığın ve belki de fiyatların bir göstergesi olduğunu düşünüyor. Kripto ticaret şirketi Bitazu Capital’in kurucusu Mohit Sorout, “2017 boğa koşusu ralli boyunca sabit bir kimchi primi ile işaretlendi, özellikle yerel zirvelerde yükseldi,” dedi.

“Şimdi Temmuz 2019’dan bu yana ilk kez, primin birkaç gün önce % 6,35’e kadar tekrar yükseliş trendine girdi. Bu, yerel bir zirveyi gösterebilir, ancak haftalarca devam eden bir prim, ileride şiddetli bir boğa piyasasına işaret edebilir. ”

Bu arada, prim devam ediyor. Bitcoin, ABD merkezli kripto borsası Coinbase’de 31.267 dolar ‘a satılıyor, ancak Kore’nin Bithumb’ın da 32.577 dolar – % 4.1 farkla satıyor.

decrypt

binance.gif