• BITCOIN/TL
  778291,317
  % 4,45
 • ETHEREUM/TL
  47586
  % 2,97
 • RIPPLE/TL
  14.35
  % 0,45
 • BITCOIN CASH/TL
  6791.4,671
  % 4,13
 • LITECOIN/TL
  1862.61
  % 0,90
 • COSMOS HUB/TL
  206.62
  % 3,29
 • CARDANO/TL
  7.36
  % 2,67
 • TETHER/TL
  27.47
  % 0,17

Bitcoin Önemli Destek Seviyesini Kaybediyor

binance.gif

Bitcoin fiyatı, Coinbase Global listesine girdiği yükseliş ivmesini koruyamadığı için 55.000 $ ‘ın altına geri döndü . O zamandan beri işler ters gitti.

60.000 doların altına gerileme, madeni parayı 2020’nin sonlarından bu yana dokunulmayan kritik bir hayat kurtaran destek seviyesinin altına da getirdi .

Bitcoin 2020’den Beri İlk Kez Hayat Kurtaran Destek Seviyesini Kaybetti

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri oynaklıklarıyla ünlüdür , ancak bu aynı zamanda erken yatırımcılar için hayat değiştiren bir servet yaratabilmelerinin yolu.

Ortaya çıkan spekülatif varlık sınıfının ne kadar değişken olduğu için, Bollinger Bantları gibi volatilite ölçüm araçları özellikle etkilidir. Bantlar sıkılaştığında, fiyat hareketinin yana doğru gittiğini ve büyük bir hareketin geldiğini söylüyor .

Herhangi bir madeni para, bantların dışındaki bir mumu hacimli olarak kapatırsa, genellikle inanılmaz kazançlar elde etmek için “grupları sürmek” için bir fırsat vardır.

Bitcoin’i birkaç ay içinde 12.000 doların altından 64.000 doların üzerine çıkaran şey tam olarak buydu. Bollinger Bantları daraldı, genişlemeye başladı ve en iyi kripto para birimi orta SMA’nın üzerinde olduğu için boğa piyasası kalkış için temizlendi.

Sorun şu ki, aynı sinyal geri geldi ama tersi.

Bollinger Bantları Mevcut Kripto Döngüsü Hakkında Ne Diyor?

Bitcoin, üç günlük zaman dilimlerinde Bollinger Bantlarında orta SMA’yı geçtiğinden bu yana altı aydan fazla ve yaklaşık 200 gün geçti .

Bollinger Bantları kendileri – John Bollinger tarafından oluşturulan – hareketli ortalama basit bir standart sapma vardır. Daha önce de belirtildiği gibi, oynaklığa dayalı olarak genişler ve daralırlar.

Araç seti, tüccarlara neyin düşeceği hakkında çok şey söyleyebilir. Örneğin:

 

Araca göre, düşmek üzere olan şey Bitcoin fiyatı olabilir. BB ortasından geçmek, etkili bir alım veya satım sinyali olarak kullanılabilir . SMA’nın altında birkaç mum kapandıktan sonra, alt Bollinger Bandı’na düşüş, en olası bir sonraki hedeftir.

Bu hedef, “Elon Musk” mumunun yüksekliğinde BTC başına yaklaşık 46.000 $ ‘dır.

Unutmayın, Bitcoin için aşağıdaki kapanış sadece üç günlük zaman diliminde olup , daha baskın boğa trendinin hala devam ettiğini düşündürmektedir . Geçmiş boğa piyasalarında, en iyi kripto para birimi haftalık zaman dilimlerinde her zaman orta SMA’ya geri döndü. Bu seviye 44.000 dolar civarında.


Ya bu güçlü tutar, ya da boğa piyasasının bitme şansı vardır . Boğaların umudu canlı tutması için kalan tek çizgi, aylık zaman dilimlerinde aynı orta SMA olacaktır.

Aylık ortadaki SMA, madeni para başına 18.000 dolar civarında ve kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında. Bu büyüklükteki bir düşüş, geçen yıl Haziran 2019’dan Kara Perşembe’ye düşüşe kıyasla% 70’lik korkutucu bir düşüş olacaktır.

newsbtc

binance.gif