• BITCOIN/TL
  727335,488
  % -0,84
 • ETHEREUM/TL
  43673
  % -1,27
 • RIPPLE/TL
  13.75
  % -1,33
 • BITCOIN CASH/TL
  5740.99,395
  % -1,77
 • LITECOIN/TL
  1730.48
  % -3,44
 • COSMOS HUB/TL
  201.19
  % 0,84
 • CARDANO/TL
  6.74
  % -1,59
 • TETHER/TL
  27.02
  % -0,17

Bitcoin neden hala 40.000 doların altında?

binance.gif

Bitcoin piyasada düşüşe geçtiğinde etkilenen sadece perakende yatırımcılar değil. Kurumsal tüccarlar da dijital varlık konusunda oldukça derindir ve herhangi bir döngüsel trend değişikliği sırasında piyasa duyarlılığı önemlidir. Bitcoin şu anda 35.000-40.000 dolar arasında salınıyor, ancak piyasa türevleri nedeniyle ATH seviyelerinden çöküşü çoğaldı. Şimdi, 3 hafta sonra, bu akredite tüccarlarla piyasa trendlerinin nasıl değiştiğini analiz etmeye değer.

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri düşüyor, zayıf Açık Pozisyon 


Nisan ayının başından bu yana, CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Açık Pozisyonda bir düşüş kaydetti. BTC’nin agresif rallisi şimdiden birkaç tüccarı tedirgin ediyordu, ancak perakende iyimserliği, momentum azalana kadar fiyatı artırmaya devam etti. Günlük hacimler de bir darbe aldığından, OI Mayıs ayında %25’ten fazla düştü. Dahası, Skew’e göre Açık İlgi, yazının yayınlandığı tarihte 3 ayın en düşük seviyesindeydi.

Ancak, genel resim beklendiği kadar kaotik değil.

Akıllı Para etkilenmez; Opsiyon piyasası temkinli 

Mayıs ayının 3. haftasında yaşanan büyük kapitülasyon olayı yatırımcıların zihninde paniğe yol açtı. Bu özel duygu, kurumların Şubat ayının sonundan bu yana ilgilerini soğutmaya başladığı gerçeğiyle aynı doğrultudaydı. Bazıları bu kurumsal tüccarların düşüşten sonra piyasadaki konumlarını değiştirmelerini beklerken, en son CME COT raporu başka bir şey öneriyor.

Raporda , akıllı para olayına son derece reaktif olmayan oldu. Hem uzun hem de kısa pozisyonlar büyük ölçüde yerinde değildi ve varlık yöneticileri daha fazla yönlü önyargı belirtirken, bazı tüccarlar şu anda şortlarını kapatıyor (veya mevcut düşüşü satın alıyor).

Perakende tarafında etkinin uzun pozisyonlarından çıkması beklenen trader’lar şu anda piyasada dip bulmaya çalışıyorlar.

Opsiyon ticareti ile ilgili olarak, 21 Mayıs sözleşmesinin sona ermesi ekşi bir tat bıraktı. Basın zamanında, pazar 2’ye 1 arama oranı rekoru açısından küçülüyordu. Duyarlılık tamamen düşüş göstermese de, Opsiyon tüccarları tarafından bir temkinlilik hissi kaydedildi.

Volatilite düşüşü hareketi kısıtlayabilir mi?

Düşük hacimler ve daha düşük türev faaliyeti ile ilgili önemli bir sorun, piyasa oynaklığının düşeceğidir. Volatilite, Bitcoin için iki yönlü bir yoldur ve çöküş sırasında baskın olmasına rağmen, varlığının 40.000-50.000 dolarlık ani direncinin üzerinde bir getiri sağlaması muhtemeldir.

Fiyatı bir kez daha yükseliş yönünde itmek için faaliyet gerektiğinden, tüccarların önümüzdeki birkaç haftadaki davranışlarını gözlemlemek kritik olacak.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif