• BITCOIN/TL
  1092669,588
  % -0,33
 • ETHEREUM/TL
  58662
  % -0,99
 • RIPPLE/TL
  17.54
  % -0,73
 • BITCOIN CASH/TL
  6441.81,563
  % -0,21
 • LITECOIN/TL
  2016.38
  % -0,06
 • COSMOS HUB/TL
  265.57
  % -1,01
 • CARDANO/TL
  10.97
  % -1,43
 • TETHER/TL
  28.95
  % 0,14

Bitcoin Momentum Kazanmadan Önce Neden Düşebilir?

binance.gif

Bitcoin fiyatı , Mayıs ayındaki büyük çöküşten bu yana 40.000 doların üzerine çıkmak için henüz en iyi girişimini yapıyor. Şimdiye kadar, “Mayıs’ta sat ve git” ifadesi bir cazibe gibi çalıştı ve tekrar madeni para satın almak daha uzun sürebilir, karlı bir stratejidir.

Bunun nedeni, en iyi kripto para biriminin orta Bollinger Bandının üzerinde tutunmak için mücadele etmesi ve eğer tutamazsa, bandın dibinin yeniden test edilmesine neden olabilir. Başka bir yeniden test, sonunda madeni para başına fiyatı desteğin altına çekebilir ve geri dönüşten önce temiz bir tarama yapabilir.

Deja Vu: Tarihi Bir Hareket Neden Ufukta Olabilir?

2019 boyunca kripto piyasasında olan herkes için deja vu gibi geliyor. 10.000 doların üzerinde, bir sonraki durağın 100.000 dolar veya daha fazla olduğunu iddia eden tüccarları görmek nadir değildi. Yanıldılar ve Bitcoin çöktü.

Bunu yaptığında ve duyarlılık düşüşe geçtiğinde, kripto para birimi rekordaki en karlı üçüncü günle tersine döndü. Ekim 2019 “ Çin pompasına ” aşina olan herkes , en kötü durumda göründüğünde bile işlerin hızla tersine dönebileceğini bilir.

Göstergeler de aynı şekilde hazırlanır ve duygular da öyle ve bir sabah yıldızının tersine dönmesini ve yusufçuk dojisini izleyen son ralli bolca yükseliş sinyali veriyor.

Öyleyse, Bollinger Bantları neden bir potansiyel çöküş daha uyarıyor – Çin pompasını mevcut fiyat hareketinden çok daha yakından eşleştiriyor.

bitcoin bollinger bantları

Bitcoin Fiyatı Yükseklere Dönmeden Önce Düşebilir

John Bollinger tarafından oluşturulan Bollinger Bantları , oynaklığı ölçen, destek ve direnci vurgulayan ve çok daha fazlasını yapan çok yönlü bir teknik analiz aracıdır. Bantlar gerildiğinde veya sıkıştığında, bu büyük bir hareketin geldiğinin bir işaretidir ve şimdiye kadar alet, yakında şok edici bir şeyin olacağının sinyalini veriyor. Ama ne zaman?

Henüz değil, orta Bollinger Bandı – basit bir hareketli ortalama – destek olarak kaybolursa. Tarihi Çin pompasının başlangıcında, ortadaki BB bir değil iki kez kaybedildi.

bitcoin tekrar wiWw1sIs

Bollinger Bant Genişliği benzer düşüklerde, ancak orada bir süre daha kalması gerekiyor. BB%, yukarı doğru sapan atmadan önce 2019’da olduğu gibi mevcut düşük seviyeyi süpürebilir.

Son olarak, LMACD de çok benzer bir model sergiliyor ve başka bir düşüş eğilimi olursa, geçen seferki gibi büyük bir tuzak olabilir . Ancak şimdilik, bir geri dönüşten önce bir kez daha düşük seviyelere dikkat edin.

newsbtc.com

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif