• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Mart Başından Bu Yana En Düşük Seviyeye indi, Sırada 30.000 Dolar mı var?

binance.gif

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 6 Mart’tan bu yana en düşük seviyesine geriledi ve Bitstamp borsasında UTC saat 02: 26’da 48.338 $ ‘lık bir gün içi düşük değere ulaştı.

Joe Biden’ın yeni vergi önerisi açıklaması geldikten sonra, cryptocurrencies ve ABD hisse senetleri sert bir düşüş yaşadı. Goldman Sachs, Kongre’yi geçme şansının düşük olduğuna inansa da, yüzde 43,4’lük sermaye kazancı vergisi oranı piyasaları ürkütmeyi başardı.

Kartlarda daha fazla dezavantaj

Bitcoin volatilite ile büyür ve tüm son çöküşleri, “düşüşü satın alma” fırsatları haline geldi. Ancak, Analistler bunun sıradan bir Bitcoin satışı olmadığına ve en büyük kripto para biriminin bu sefer geri dönmekte zorlanacağına inanıyor.

Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e  , en yüksek madalyonun bu ralli sırasında ilk kez kritik öneme sahip 50 günlük hareketli ortalamanın altına düştüğünü söyledi. Bu nedenle, daha fazla dezavantajı öngörüyor:

Bitcoin, bu ralli boyunca kutsallığını koruduğu 50 günlük hareketli ortalama desteğinin altına düştü. Görünüşe göre burada daha fazla dezavantaj var.

Onun içinde LinkedIn yazı , TD Ameritrade çapa Oliver Renick Bitcoin buhar tükendi yazıyor. Düşen momentumu nedeniyle, Bitcoin, 2021’in başından beri oluşmakta olan devasa yükselen kama modelinden olumsuz bir kırılma yaşadı.

Renick, 30.000 $ ‘ın artık Bitcoin ayıları için makul bir hedef olduğuna inanıyor, ancak kripto para biriminin 20.000 $’ ın altına düşebileceğini de göz ardı etmiyor:

Teorik olarak bu alt çizgiyi 20.000’in altına kadar geri çekebileceğinizden, buranın nerede olduğundan tam olarak emin değilim, ancak 30.000 $ makul bir hedef gibi görünüyor. Tesla’nın bilanço duyurusu etrafındaki bu büyük hareketin ne kadar önemli olduğu göz önüne alındığında, Bitcoin’in 45.000 $ ‘lık desteği ne kadar iyi tutabildiğini görmek çok önemli olacak.

u.today

binance.gif