• BITCOIN/TL
  565666,431
  % -0,89
 • ETHEREUM/TL
  35617
  % -0,39
 • RIPPLE/TL
  10.48
  % -0,72
 • BITCOIN CASH/TL
  5769.84,532
  % -1,36
 • LITECOIN/TL
  1720.58
  % -2,39
 • COSMOS/TL
  306.71
  % -1,54
 • CARDANO/TL
  20.1
  % -2,52
 • TETHER/TL
  9.28
  % 0,13

Bitcoin Madencilik Şirketi Energy Harbour Corp, Çevre dostu Bitcoin madenciliği için Standard Power ile 5 yıllık bir anlaşma imzaladı

binance.gif

Çin’in kripto para madenciliği üzerindeki baskıları, Bitcoin madenciliği endüstrisinde hasara yol açtı, ancak bazıları daha kripto para dostu yerlerde karlı ve sürdürülebilir alternatifler sunarak krizi iş fırsatlarına dönüştürmek istiyor.

Alternatif sürdürülebilir Bitcoin madencilik çözümleri arayışı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın şirketinin çevresel etkileri nedeniyle Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi bırakacağını açıklamasının ardından yoğunlaştı ve Bitcoin’in brüt fiyat açısından en keskin çöküşünü tetikledi. Musk, Bitcoin’in temiz enerjiye en az %51 güvenmeyi başarması durumunda kararını yeniden gözden geçirebileceğinden emin oldu .

Bunu akılda tutarak, birkaç ABD’li oyuncu sektörde daha etkili bir rol için bastırmaya başladı ve son zamanlarda güç sağlayıcı Energy Harbour Corp, blok zinciri madencilik şirketleri için önde gelen bir barındırma sağlayıcısı olan Standard Power ile nükleer enerji kullanmak için 5 yıllık bir anlaşma imzaladı. ve Bitcoin madencilik merkezlerine temiz enerji sağlamak.

Bitcoin Madencilik Endüstrisi için Nükleer Güç

Energy Harbour tarafından paylaşılan bir PR’a göre , şirketin Coshocton, Ohio’da bulunan Bitcoin madencilik tesisi, bu yıl içinde sürdürülebilir Güç almaya başlayacak.

Şu anda, ilgili taraflar operasyonun boyutunu veya Energy Harbor Corp.’un kullanacağı elektrik miktarını açıklamadı, ancak şirket, tüm operasyonlarının yenilenebilir enerjiye dayanmasını sağlama yeteneğine sahip olduğunu garanti ediyor.

Standard Power’ın CEO’su Maxim Serezhin, resmi PR’da şirketin temiz enerji ve uzun vadeli sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığını yineledi:

“Ohio’yu, düşük elektrik maliyetleri ve karbon içermeyen enerji kaynaklarının mevcudiyeti nedeniyle seçtik. Energy Harbor ile ortaklık kurarak, bu tesisle ilişkili gücün %100’ünün karbonsuz olmasını sağlamak için barındırma yeteneklerimizi proaktif bir şekilde yapılandırdık”.

Ohio, kripto para dostu politikalar geleneğine ve blok zinciri teknolojisinin kullanımına sahip bir eyalettir. Ağustos 2018’de Vali John Kasich , blok zinciri işlemlerini eyalet mahkemelerinde yasal kanıt olarak tanıyan bir yasa tasarısı imzaladı . Benzer şekilde, aynı yılın Kasım ayında Ohio, Bitcoin’i vergi ödeme şekli olarak kabul etmeye başladı .

Daha Yeşil Bir BTC Arayışı

Bitcoin madencilik endüstrisinin çevresel etkisi hakkındaki tartışmalar, BTC ve diğer Proof of Work kripto para birimlerinin, özellikle de çok fazla hash gücü gerektirenlerin Aşil topuklarından biri olmuştur.

Son zamanlarda, birkaç politikacı, son derece zararlı bir endüstri olarak Bitcoin’e karşı eleştirel bir duruş sergiledi. Bu pozisyonun ana temsilcisi, son zamanlarda kömürle çalışan elektrikten yararlanan birkaç önemli ilde kripto para madenciliğini yasaklayan Çin’dir . Çin, bir dizi uluslararası anlaşmayı yerine getirmek için karbon emisyonlarını azaltmaya çalışıyor.

Öte yandan ABD’de Hazine Bakanı Janet Yellen de Bitcoin madenciliğini eleştirdi . New York Times DealBook konferansında CNBC’den Andrew Ross Sorkin ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

İşlemleri yürütmek için son derece verimsiz bir yol ve bu işlemlerde tüketilen enerji miktarı şaşırtıcı.”

Bu algıyla mücadele etmek ve daha çevre dostu bir endüstri sağlamak amacıyla, bir grup Kuzey Amerikalı madenci, Bitcoin Madencilik Konseyi’ni oluşturmak için bir araya geldi. Michael Saylor tarafından terfi ettirilen organizasyon, sektör için bir referans olmayı umuyor ve bazı politikacılar tarafından kullanılan endişe verici verileri sorgulayan bazı istatistikler yayınladı .

Energy Harbor Corp. böyle bir konseyin üyesi olarak görünmüyor, ancak davaya yardımcı olduğu kesin.

cryptopotato

binance.gif