• BITCOIN/TL
  1090324,737
  % -0,01
 • ETHEREUM/TL
  59122
  % 0,90
 • RIPPLE/TL
  17.53
  % -0,23
 • BITCOIN CASH/TL
  6382.27,214
  % -1,03
 • LITECOIN/TL
  2003.63
  % -0,69
 • COSMOS HUB/TL
  267.48
  % 0,84
 • CARDANO/TL
  10.85
  % -1,63
 • TETHER/TL
  28.88
  % -0,15

Bitcoin Madencilerinin Geliri 2 Yılda 20 Milyar Dolara Ulaştı

binance.gif

Bitcoin madencileri, Bitcoin’in varlığının ilk on yılında olduğu gibi son iki yılda sahip oldukları kadar çok para kazandılar.

Veri ölçümleri sitesi Glassnode’un CTO’su Rafael Schultze-Kraft tarafından işaret edilen etkileyici factoid, Glassnode’un kümülatif Bitcoin madenci geliri için verilerini kullanıyor.

Glassnode’a göre bugün kümülatif gelir 20 milyar doları buldu, bu da son iki yılda ikiye katlandığı anlamına geliyor.

Tüm bunlar, Bitcoin madencilerinin Bitcoin’in ağını güvence altına almaktan her zamankinden daha fazla gelir elde ettiğini gösteriyor.

Bu yılki boğa koşusu sırasında hız arttı ve Bitcoin fiyatını beş ayın altında dört katına çıkardı. Bitcoin, yaklaşık 10.500 dolar olduğu Ekim ayında yükselmeye başladı ve bu ay 40.000 doların biraz üzerine çıktı.

Bitcoin madencileri, karmaşık matematik bulmacalarını çözerek işlemleri doğrulayarak blok zincirini güvence altına alır.

Bu büyük bir iş; bu bilgisayarların bugünlerde para kazanmak için son teknoloji olması gerekiyor.

Kripto yatırım şirketi Galaxy Digital, bugün madencilik sektörüne girdiğini duyurdu . 2018’de kurulan New York merkezli şirket, bugün “madenciler için tek noktadan finansal hizmetler platformu olarak” Galaxy Digital Mining’i başlattı.

Çin’de, büyük madencilik şirketleri altı ayda bir ülkenin yağmurlu bölgesinden ucuz elektrik aldıkları Sincan eyaletinden (tesadüfen Çin’in toplama kamplarının evi) madencilik şirketlerinin soğutma ekipmanından tasarruf ettiği soğuk eyalete göç ediyor.

Çin’in en büyük madencilik şirketlerinin kurucuları Bitmain’in kurucuları, kısa süre önce kurucularından birinin diğerini kurumsal bir darbeyle devirmesine neden olan bir anlaşmazlığı çözdü.

Kripto madenciliğinin dezavantajı, büyük annemiz Dünya için korkunç olmasıdır. Bitcoin madencilerinin enerji tüketimini izleyen bir site olan Digicomist’e göre, Bitcoin madenciliği Şili ile karşılaştırılabilir bir güç tüketimi kullanıyor .

decrypt

binance.gif