• BITCOIN/TL
  1146926,189
  % 0,74
 • ETHEREUM/TL
  62793
  % 0,74
 • RIPPLE/TL
  17.99
  % 0,53
 • BITCOIN CASH/TL
  6576.69,277
  % -0,07
 • LITECOIN/TL
  2078.4
  % -0,85
 • COSMOS HUB/TL
  273.92
  % -2,10
 • CARDANO/TL
  11.31
  % -0,50
 • TETHER/TL
  28.97
  % 0,19

Bitcoin Hakimiyeti % 50’nin Altına Düştü, Bu Piyasa İçin Ne Anlama Geliyor?

binance.gif

Bitcoin hala daha düşük zaman dilimlerinde yana doğru hareket ediyor, temel desteğin üzerinde tutmayı başardı. Yazı sırasında, BTC haftalık ve aylık grafiklerde sırasıyla % 16,8 ve % 2,4 ile 49.807,17 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 938 milyardır.

Trader Byzantine General, zincir üzerindeki verilere göre destek olarak 47.000 $ ‘a işaret etti. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, Bitcoin balinaları 48.507 $ ‘dan satın alınan büyük miktarda BTC ile 4 ana destek kümesi oluşturdu; 47.646 $; 46.532 dolar ve 45.507 dolar.

Tersine, Whalemap’in belirttiği gibi, 55.000 $ civarındaki fiyat bölgesi büyük bir direnç ve “ton balina girişi” olan bir alan haline geldi . Günlük grafikte Bitcoin için 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) en önemli desteği olacak. Şimdi, bu ölçümler, Bizans Generaline göre BTC’nin tekrar ziyaret edebileceği bir rakam olan 40.000 dolar civarında duruyor :

47k destek oldu, balina kabarcıkları da dahil olmak üzere bir sürü şey bunu doğruladı. Bu yüzden birkaç saat önce muhtemelen bir rahatlama sıçraması göreceğimizi söyledim. Ama daha büyük resim bence 40k’ye düşme ihtimalimiz oldukça yüksek.

Bitcoin’in hakimiyeti de fiyat performansından etkilendi. CoinShares Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demiros’un iddia ettiği gibi, metrik, Ocak 2018’den bu yana% 37’ye ulaştığında ilk kez% 50’nin altına düştü. Şu anda, BTC’nin hakimiyeti bir miktar iyileşme gösteriyor ve% 50’nin üzerine çıktı.

BTC’nin hakimiyeti 3 yıl önce düştüğünde, altcoinler önemli kazanımlar gördü. Yüzeyde, bu piyasa döngüsü benzer bir yolda ilerleyebilir. Ancak Demiros, Solana (SOL) ve Terra (LUNA) gibi bazı altcoinlerin kârlarının “nakit girişlerinden” değil, kripto platformlarındaki “büyük bir rotasyondan” kaynaklandığına inanıyor.

Bu nedenle, yatırımcıların bir altcoin’in ticaret hacmini ve piyasa derinliğini takip etmesi gerekli görünüyor . Düşük likiditeye, işlem hacmine ve “fiyat anlatılarına” sahip kripto paralar yüksek oynaklığa duyarlı olabilir. Demiros şunları ekledi :

BTC hakimiyeti ve altların yükselişi etrafındaki hikaye, takip edilmesi gereken bir şey. Tarih tekrar etmez, ama kafiye yapar. Bu döngünün nasıl gelişeceğini ve neyin farklı olacağını merak ediyorum. Karar verirken fiyattan daha fazlasına baktığınızdan emin olun!

Yeni Yatırımcılar Bitcoin’in Satışını Yönlendiriyor

Varlık Ayarlı Dormansi Akışı (EADF) için Glassnode’dan elde edilen veriler, piyasadaki düşüşleri ve yükseliş veya düşüş eğilimlerini zamanlamak için kullanılan metrik, bu hafta satış sırasında yeni yatırımcılar tarafından yüksek bir faaliyet seviyesine işaret ediyor .

Analist William Clemente’in dediği ve aşağıdaki grafikte gösterdiği gibi, BTC’nin uyku hali azalıyor. Bu nedenle, “yeni madeni paralar” uzun vadeli sahiplere aktarılıyor. Uzun Vadeli Hamil Net Pozisyon Değişimi de geçtiğimiz günlerde artış kaydetti. Clemente şunları söyledi :

Bitcoin oynaklığı basitçe, paraları zayıf ellerden güçlü ellere inançla transfer etmek için bir mekanizmadır.
newsbtc

 

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif