• BITCOIN/TL
  1145734,694
  % 0,59
 • ETHEREUM/TL
  62689
  % 0,42
 • RIPPLE/TL
  17.98
  % 0,24
 • BITCOIN CASH/TL
  6568,621
  % -0,43
 • LITECOIN/TL
  2076.89
  % -0,91
 • COSMOS HUB/TL
  273.9
  % -2,11
 • CARDANO/TL
  11.3
  % -0,82
 • TETHER/TL
  28.93
  % 0,01

Bitcoin Fiyatı Nisan Sonuna Kadar 70.000 Dolara Ulaşabilir mi?

binance.gif

Bitcoin, Nisan ayında 70.000 $ ‘a yükselen süpersonik bir boğaya hazırlanıyor.

Bu yüzden, merkezi olmayan bir oracle veri besleme girişimi olan Zap.org’un kurucu ortağı Nick Spanos’a inanıyor. Bir e-posta röportajında, piyasa analisti, kripto para piyasasındaki iki çok destekleyici gelişme nedeniyle bitcoin fiyatını daha yüksek gördüğünü söyledi.

İlk olarak, Bay Spanos , Coinbase Global Inc. hisselerinin Nasdaq Borsasında çokça duyurulan doğrudan listelemesinin Bitcoin fiyatlarını yukarı çekeceğini belirtti. Coinbase hissesi (Ticker: COIN ), daha muhafazakar yatırımcıların kripto para birimini ve diğer dijital varlıkları kucaklaması için bir geçit görevi görecektir.

Bay Spanos, NewsBTC’ye, “Coinbase’in yakında piyasaya çıkması, ana akım piyasa yatırımcıları için özellikle heyecan verici” dedi. “Bitcoin ve kripto alanında merkezi bir rol oynayan bir şirketin hisselerini satın almak için daha doğrudan bir fırsata sahip olacaklar.”

ETF-ETF

Son olarak analist, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan bitcoin destekli borsa yatırım fonu onayı isteyen şirketlerin sayısında son zamanlarda bir artış olduğunu belirtti. Ajans, düzenleyici belirsizlik ve fiyat manipülasyonu ile ilgili endişeleri gerekçe göstererek şimdiye kadar masasına gelen her kripto ETF teklifini reddetti.

Bununla birlikte, çoğu kişi , özellikle Gary Gensler’in SEC’in başkanlık pozisyonuna aday gösterilmesinden sonra ABD’nin ilk Bitcoin ETF’sini görebileceğine inanıyor . Bay Gensler, kripto para birimleri üzerine dersler verdi ve sektörde selefi Jay Clayton’dan daha yumuşak görünüyor. Bay Clayton, Ripple Labs’ın XRP belirteci de dahil olmak üzere, SEC’in tartışmalı menkul kıymetler yasası kapsamında birçok ilk kripto para teklifi projesini sürüklemesiyle ünlü .

Bir Bitcoin ETF başlatmak isteyen Bitwise Asset Management’ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan, yeni türev sınıfının kripto para piyasasına çok daha fazla sermaye getirebileceğine inanıyor . Kuzey Amerika’nın Kanada’daki ilk Bitcoin ETF’si, Şubat ayındaki lansmanından bu yana 1 milyar dolardan fazla varlık biriktirdi.

Bay Spanos, boğa anlatısını benzer bir anlatı üzerine kurdu ve bir ETF arayan şirketlerin sayısının artmasının, Nisan ayı sonunda Bitcoin’i 70.000 $ ‘lık yeni bir zirveye çıkarabileceğini belirtti.

Bitcoin Teknik Görünümü

Teknik göstergeler aynı zamanda 70.000 $ veya ötesine doğru sürekli bir yükselişe işaret ediyor. Bunlardan biri Yükselen Üçgen, şu anda yukarı yönde bir koparma hareketi kaydetme sürecinde olan bir yükseliş devam modeli . Aşağıdaki grafik üçgeni göstermektedir.

Üçgenin üst trend çizgisinin üzerinde, en azından fiyatı 70.000 $ ‘a gönderecek bir kırılma hareketi konusunda beklentiler yüksek. Genel yukarı yönlü hedefi, Üçgenin üst ve alt trend çizgisi arasındaki maksimum mesafeye eşit olarak 80.000 $ ‘da kalıyor.

newsbtc

 

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif