• BITCOIN/TL
  1089475,469
  % -0,96
 • ETHEREUM/TL
  58654
  % -1,10
 • RIPPLE/TL
  17.42
  % -1,42
 • BITCOIN CASH/TL
  6422.5,134
  % -0,91
 • LITECOIN/TL
  2008.8
  % -0,38
 • COSMOS HUB/TL
  269.15
  % 1,23
 • CARDANO/TL
  10.83
  % -2,40
 • TETHER/TL
  28.87
  % -0,09

Bitcoin Fiyatı 50 Bin Dolara Yükselirken Altcoinler Neden Düşüşe Geçti, İşte Olası Nedenler

binance.gif

Altcoinler, Bitcoin ( BTC ) fiyatının 49.000 dolar ‘ın üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından 14 Şubat’ta dik bir düşüş yaşadı .

Altcoin piyasasının düşüşünün zamanlaması kayda değerdi çünkü BTC yükselirken düzeltildi, ki bu tipik olarak gerçekleşmez.

Peki neden altcoinler düştü?

Hakim kripto para biriminin gücüne rağmen altcoin piyasasının geri çekilmesinin iki ana nedeni var.

Birincisi, Bitcoin fiyatı yeni bir rekor seviyeye yükseldiğinde, kripto para birimi piyasasındaki hacmin çoğunu emdi. Bu doğal olarak piyasanın BTC’ye yönelmesine neden olarak altcoinlerin geri çekilmesine katkıda bulundu.

İkincisi, genellikle altcoin piyasasının ivmesine öncülük eden Ether ( ETH ), Bitcoin’e karşı keskin bir şekilde düştü.

Bu iki faktörün kombinasyonu, 50.000 dolar direnç seviyesindeki Bitcoin etrafındaki belirsizlikle birleştiğinde, altcoin piyasasındaki satış baskısını artırdı.

“Kaleo” olarak bilinen sahte bir tüccar, Bitcoin’in rallisini 50.000 $ olarak tahmin etmenin tartışmasız basit olduğunu vurguladı.

Ancak, BTC’nin 50.000 doları geçip geçmeyeceği, kripto piyasasının kısa vadeli fiyat döngüsünün yönünü belirleyecek önemli bir soru olmaya devam ediyor. Dedi ki :

“Dolayısıyla, 50.000 $ ‘ın biraz altındaki bu hareketi fark etmek inanılmaz derecede kolaydı. Asıl soru, bundan sonra ne olacağı. Kısa konsolidasyona eğilimliyim ve menzilden çıkıyorum ama kararsızım. Ne kadar sürer? Reddediliyor mu? Bilmiyorum.”

Eğer Bitcoin 50.000 dolar ‘dan ayrılmadan önce konsolide ederse, teorik olarak, bu eğilim muhtemelen öngörülebilir gelecekte altcoinlere fayda sağlayacaktır.

Bir Bitcoin yükseliş trendi sırasında, altcoinler, BTC bir ilk itici güç rallisinden sonra konsolide edildiğinde yükselme eğilimindedir. Bununla birlikte, BTC yükseldiğinde veya hafif bir geri çekilme gördüğünde, altcoinler genellikle hem BTC hem de ABD doları karşısında büyük fiyat düşüşleri görüyor.

Bitcoin şu an için yükselişte, bu da altlar için faydalı

Şimdilik Bitcoin, öngörülebilir gelecekte altcoin piyasasındaki satış baskısının bir kısmını hafifletecek olan yükseliş piyasa yapısını koruyor.

Bir kripto para birimi tüccarı ve analisti olan Scott Melker, Bitcoin’in art arda boğa bayrakları görmeye devam ettiğini söyledi.

Boğa bayrakları, bir aralıkta konsolide edildikten sonra varlık patladığında ortaya çıkan teknik analizde bir piyasa yapısıdır.

Bu, genellikle uzun vadede sürdürülebilir olan merdiven benzeri bir mitingi gösterir. Melker şunları söyledi :

Her yerde küçük boğa bayrakları. Nihayet 7 redden sonra 48.200 doların üzerinde kapandı. Direncin altında birleşme genellikle bir kırılmaya yol açar. “

Bitcoin yeni kurulan 48.200 dolarlık destek alanını savunduğu ve 48.200 ile 49.700 dolar arasında konsolide olduğu sürece, başka bir kırılma daha olasıdır.

Bitcoin başka bir patlama görürse, bu sefer, altcoin piyasası, BTC’nin ilk dürtü rallisinde bir ilk düşüş gördükten sonra Bitcoin ile birlikte yükselebilir.

cointelegraph

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif