• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Fiyat Analizi 7 Nisan 2021

binance.gif

Alıcılar konsolidasyonun gerçekleşmesine izin vermek için geri adım atarken Bitcoin (BTC) fiyatı hala 60.000 $ işaretinin altında işlem görüyor .

Temel analiz: Kevin O’Leary, Çin’de çıkarılan “blood coin” Bitcoin’i satın almayacağını söyledi

Kanadalı işadamı ve yatırımcı Kevin O’Leary, yalnızca temiz enerji ve Çin’de çıkarılan “kan parası” kullanan ülkelerde mayınlı Bitcoin satın alacağını söyledi.

“Önümüzdeki bir veya iki yıl içinde iki tür madeni para görüyorum. Çin’den gelen kan parası, (ve) kömür yerine hidroelektrik kullanan ülkelerde sürdürülebilir bir şekilde çıkarılmış temiz madeni para. Temiz madalyonun tarafına gidiyorum ”dedi CNBC’ye .

Dünyadaki Bitcoin’in yaklaşık% 65’i geçen yılın Nisan ayı itibariyle Çin’de çıkarıldı ve Bitcoin madenciliğinin ne kadar yüksek enerji tükettiği yaygın.

“Temiz” Bitcoin’i nereden satın aldığını açıklamadı. Bununla birlikte, bazı ülkeler hidroelektrik enerjiyi diğer ülkelere göre çok daha fazla kullanıyor ve bazı kuruluşlar kripto para birimlerini sürdürülebilir bir şekilde madencilik yaptıklarını vurguluyor.

O’Leary daha önce Bitcoin’i “çöp” olarak adlandırdı ancak son zamanlarda fikrini değiştirdi ve portföyünün% 3’ünü BTC’ye tahsis etmeyi planladığını söyledi. O’Leary’e Bitcoin almayı planladığını söyledikten sonra “Çin’den kan parası” alıp almadığı soruldu.

Dahası, büyük kurumlar, çevresel ve kurumsal yönetişim düzenlemelerini karşılamak için satın aldıkları varlıklara kısıtlamalar getiriyor. O’Leary, kişisel portföyüne gelince, sahip olduğu her kripto para biriminin uyumlu olduğundan emin olmaya çalıştığını söyledi.

“Nerede çıkarıldığını, ne zaman çıkarıldığını, menşeini bilmediğim sürece madeni para almıyorum. Çin’de değil. Benim için kan parası yok, ”diye bitirdi.

Teknik analiz: Yukarı mı aşağı mı?

60.000 $ ‘ın altındaki konsolidasyon devam ederken, Bitcoin fiyatı 58.000 $ civarında işlem görüyor. Fiyat hareketi, son 10 gün içinde dar bir aralıkta (56.500 – 60.000 $) işlem görüyor. Genel olarak, BTC fiyatı Nisan ayında kırmızı renkte neredeyse% 2 işlem görüyor.

Daha düşük göründüğünde, fiyat hareketi 4 saatlik bir grafikte 100MA ve 200MA’nın birleşmesiyle destekleniyor. 56.000 $ ve 57.000 $ ‘ın altında kalan bu alan, Bitcoin’e yatırım yapmak isteyen kripto tüccarlarına , 60.000 $’ ın üzerindeki potansiyel bir kırılmadan önce uzun kenara geçme şansı sunuyor . Daha yüksek, 62.500 dolar ve 66.000 dolar, BTC boğaları için sonraki hedefler.

Özet

Yatırımcı Kevin O’Leary, Çin’de çıkarılan “kan” Bitcoin’i satın almayacağını, bunun yerine temiz enerji kullanan ülkelerde çıkarılan kripto para birimlerine yatırım yapacağını söyledi.

invezz

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif