• BITCOIN/TL
  567493,501
  % -0,61
 • ETHEREUM/TL
  35806
  % -0,47
 • RIPPLE/TL
  10.58
  % -0,24
 • BITCOIN CASH/TL
  5840.42,153
  % 0,66
 • LITECOIN/TL
  1738.79
  % -1,21
 • COSMOS/TL
  309.31
  % 0,55
 • CARDANO/TL
  20.34
  % -1,38
 • TETHER/TL
  9.31
  % 0,16

Bitcoin Fiyat Analizi 27 Mart 2021

binance.gif

Bitcoin‘in fiyatı, neredeyse her iki haftada bir yeni ATH kaydettirmek için kullanıldı. Bununla birlikte, geçen hafta, madeni para artan düşüş baskısına maruz kaldı ve bu da fiyatı 52.000 $ fiyat aralığına yakın bir şekilde düşürdü. Bir kurtarma çalışması devam ederken, Bitcoin’in 60.000 $ ‘ın üzerindeki pozisyonunu ne zaman geri kazanabileceği çok önemli bir sorudur.

Yazım sırasında, Bitcoin 55.132 dolardan işlem görüyordu ve 24 saatlik işlem hacmi 53 milyar doların üzerinde idi. Geçtiğimiz hafta, madeni para yüzde 5’in üzerinde bir fiyat düşüşüne katlandı, ancak geçen günkü yukarı yönlü fiyat hareketi umut verici görünüyordu.

Bitcoin 1 günlük grafik 

Ayın başından bu yana, Bitcoin’in fiyat hareketi iki seviyeyle sınırlandırıldı – güçlü bir direnç görevi gören üst limit 60 bin dolarlık bölge ve 50 bin dolara yakın destek. Geçtiğimiz birkaç gün, Bitcoin 51.178 $ ‘a ulaştığı ve ardından mevcut fiyat noktasına geri döndüğü için benzer bir fiyat hareketi gördü.

 

İlginç bir şekilde, günlük grafiğe bakıldığında, yükseliş momentumunda bir ay öncesine kıyasla hafif bir düşüş fark edildi. Önümüzdeki hafta içinde, mevcut desteğin yaklaşan 24-48 saatlik zaman diliminde bir dirence döndürülmemesi koşuluyla, madeni paranın 60 bin dolar seviyesinin üzerine çıkması ve ATH’ye yakın bir pozisyonu sürdürmesi muhtemeldir.

Gerekçe

Bitcoin’in teknik göstergeleri ilginç bir tablo çiziyor ve yükseliş momentumunda önemli bir düşüşün altını çiziyor. MACD göstergesi, haftanın başında düşüş eğilimi gösterdi ve bir tersine dönüş yakın değil. Sinyal hattı şimdi aşağı doğru gidiyor ve MACD hattı yukarı hareket etmeye başlıyor; ancak, kısa vadede bir eğilim değişikliğinin meydana gelmesi olası değildir.

RSI göstergesi ise Bitcoin için daha umut verici görünüyordu. Gösterge aşırı satım bölgesinden uzaklaştı ve tarafsız bölgeye yerleşmiş gibi görünüyor – bu da satıcının pazarının sonuçlandığını gösteriyor. Bu, Bitcoin’in mevcut konumunu koruyabileceği ve potansiyel olarak önümüzdeki 5-7 gün içinde grafiklerde daha da yukarı çıkabileceği tarafsız bir görünüm gösterdi.

Sonuç

Bitcoin’in fiyat hareketi, 52-53 bin dolarlık fiyat aralığı etrafında oluşturduğu güçlü destek seviyesi sayesinde yerleşmiş görünüyor. Madeni paranın yukarı yönlü ivmesi, kripto paranın önümüzdeki birkaç gün içinde bir fiyat düzeltmesine bağışık olması koşuluyla, 60.000 $ ‘ın üzerindeki bir seviyeye geri dönüşü tetikleyebilir.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif