• BITCOIN/TL
  758960,237
  % 0,55
 • ETHEREUM/TL
  45178
  % -0,76
 • RIPPLE/TL
  14.76
  % 4,85
 • BITCOIN CASH/TL
  6311.41,647
  % -1,29
 • LITECOIN/TL
  1767.78
  % -2,45
 • COSMOS HUB/TL
  191.9
  % -3,34
 • CARDANO/TL
  7.07
  % -1,63
 • TETHER/TL
  27.57
  % 0,23

Bitcoin Firmaları ‘Temiz Enerji’ Madencilik Girişimini Başlatmak İçin Ekip Kurdu

binance.gif

İki şirkete göre plan, Terra Pool adlı madencilik havuzunun ” Bitcoin madenciliğinin iklim üzerindeki etkisini daha iyi yönetmek için çalışacağı “.

DMG Blockchain CEO’su Dan Reitzik’e göre, ortak madencilik havuzu girişimi “madencilerin Yeşil / Temiz enerji kaynaklarını kullanmasını zorunlu kılan tek bitcoin madencilik havuzu”. Bir e-posta açıklamada azalmak , Reitzik ekledi: “Madenciler kömüre, hidro için, nükleer gelen küresel güç kaynakları çeşitli kullanın ve birçok madenci zaten yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan (öncelikle Çin merkezli) büyük havuzlar yok. Onlara bağlanan madencilerin hangi güç kaynaklarını kullandığına dikkat edin. Terra Pool’u farklı kılan şey bu  bizim bir görevimiz ve yol gösterici ilkelerimiz var. ”

 

Şu anda, Bitcoin madencileri yenilenebilir enerji kullanma eğiliminde değil , ancak bazı şirketler kripto para birimini üretmek için daha çevreci bir yaklaşım için bastırıyor.

Örneğin, ödeme şirketi Square, Aralık ayında bir Bitcoin Temiz Enerji Yatırım Girişimi başlattı – Bitcoin ekosistemi içinde yenilenebilir enerjileri kullanan diğer şirketleri desteklemek için 10 milyon dolar taahhüt etti.

Terra Pool’un tam olarak ne zaman başlayacağı açıklanmadı ancak proje, Bitcoin’in büyük karbon ayak izi nedeniyle giderek daha fazla eleştirildiği bir zamanda geliyor .

Madencilik Bitcoin (dijital varlığı üretmek için güçlü bilgisayarlar kullanarak) büyük miktarda enerji kullanır. Öyle ki, aslında, o karbon ayakizi Bitcoin üretmek için kullanılan maçları göre, o Londra’nın arasında Digiconomist .

Cambridge Üniversitesi Alternatif Finans Merkezi’ne göre madenciler yıllık olarak tahmini 14.44 GW veya 128.77 terawatt-saat tüketiyor .

 

Açıklamada, “Terra Pool, kripto para madencilerinin sürdürülebilir ve iklime duyarlı bir şekilde Bitcoin üretmeleri için güçlü bir teşvik ve erişilebilir platform sağlayacak ve önümüzdeki on yıl içinde sera gazı emisyonlarını önemli ölçüde azaltma hedefine sahip olacak.

“Kısa vadede, Terra Pool, geleneksel güçten temiz enerjiye geçişi hızlandırmak için benzer düşünen Bitcoin madencileriyle çalışacak.”

 

Bitcoin büyük miktarda enerji tüketir olsa da, geleneksel finans kanca salmak olmamalı: dünyanın en büyük bankalarından 60 verdik Paris Anlaşması 2015 yılında imzalanan beri fosil yakıt şirketlerinin neredeyse $ 4000000000000.

“Etik” Bitcoin ile ilgili endişe, yüksek profilli rakamlar tarafından da gündeme getirildi.

Sadece bu hafta, Köpekbalığı Tankı konak ve yazılım girişimci Kevin O’Leary söyledi o kurumlar Çin-çünkü ülkenin insan hakları sicilinin çıkarılan Bitcoin gönderme yaparak “Çin para” sahibi olmak istemiyoruz.

decrypt

binance.gif